Bodrumdaki En Güzel Adalar

Bodrum’da sadece tekneler ile ulaşabileceğiniz 3 mükemmel ada hangisi

27 Ocak 16:59

TOURISM EXCLUSIVE

En Güzel Bodrum Adaları

Daha önce Bodrum’a gelenler Bodrum’un ne kadar güzel olduğunu, şahane koylara ve plajlara sahip olduğunu bilir. Bodrum Yarımadası içerisinde bulunan bu koyların birçoğuna araç ile gidilebiliyor. Bu yazıda araba ile gidemeyeceğiniz, sadece tekneler ile ulaşabileceğiniz 3 mükemmel adadan bahsedeceğiz. 2021 yazında yolunuz Bodrum’a düşerse kesinlikle bu adalara küçük bir seyahat gerçekleştirin deriz.

 Bodrum Orak Adası

Orak Adasının popülaritesi son yıllarda oldukça arttı. Adanın tanınmasının en önemli sebebi, geçtiğimiz yıllarda adanın 125 milyon liraya satışa çıkarılmasıydı. Ada sonra satılmadı ama bölgenin cazibe merkezlerinden biri haline geldi. Bodrum tekne turu yapan birçok firma adaya her gün seferler düzenliyor. Bununla birlikte özel tekne kiralayarak da adaya ulaşmanız ve turkuaz rengi sularında yüzmeniz mümkün. Orak Adası için Bodrum’un en popüler adası desek yanlış olmaz.

 Bodrum Karaada

Bodrum merkezden yaklaşık 4-5 mil açıkta bulunan Karaada ise yine bölgenin en popüler adalarından biri. Sahilden bakılınca bile görülebilen adanın popülaritesi burada bulunan sıcak su mağarası ve meteor çukurundan geliyor. Yine tekne turlarının uğrak noktalarından olan Karaada, ayrıca Bodrum dalış turu yapan firmalar için de harika dalış noktalarına sahip. Adada bulunan sıcak su mağarası da yerli ve yabancı turistlerin oldukça ilgisini çekiyor. Buradaki suyun ve kilin şifalı olduğu düşünüldüğünden sezonun her günü dolu olduğunu söylesek abartmış olmayız.

 Bodrum Çatal Adası

Bodrum’un Turgutreis beldesinin 3-4 kilometre açığında bulunan Çatal Adası konumu gereği Turgutreis için bir dalga kıran işlevi görüyor. Adanın harika bir plajı da bulunuyor ve yine konumu gereği teknelerin güvenle demirledikleri koylardan birine sahip. Bölgedeki birkaç yerde dalış yasağı var ama dalışın yasak olmadığı yerlerde harika dalışlar yapılabiliyor. Turgutreis’ten kalkan dalış tekneleri amatör ve profesyonel dalıcılar için bu hizmeti sağlıyor.

Evet, Bodrum civarında bulunan 3 güzel ada bunlar. Yaz tatilinizde sizler de bu adalara gidip harika koylarda yüzebilirsiniz. Bodrum’un tadı kesinlikle böyle güzel koylara sahip yerlerde daha güzel çıkıyor. Hem keyifli dakikalar geçirebilir hem de şahane fotoğraflara sahip olabilirsiniz.