Çetin Gürcün Tecrübe ve İstikrarla TÜRSAB Başkan adaylığını açıkladı

Çetin Gürcün, Birliğin Bütünlüğünü korumak için Türsab başkan adaylığını açıkladı

19 Şubat 08:48

TOURISM EXCLUSIVE

TÜRSAB Genel Kurulu'na  1 hafta kala  mevcut yönetimden 5 yönetim üyesi ile Çetin Gürcün seçimlere gidiyor. TÜRSAB Başkan adaylığını açıklayan, TÜRSAB Genel Sekreteri Çetin Gürcün, TÜRSAB Başkan adayı olduğunu açıkladı. Mevcut yönetimden yönetim kurulu arkadaşlarıyla yola çıkarak kaptanlığını Çetin Gürcün yapacak. Tecrübe ve İstikrar olarak yola çıkan TÜRSAB Yönetimi Çetin Gürcün ile TÜRSAB’ı yönetmek için videolu açıklama yaptı. Çetin Gürcün biz bir ekibiz ve tecrübeliyiz çok sağlıklı bir şekilde TÜRSAB’ı yönetmeye hazırız dedi.

Çetin Gürcün Kimdir?

TÜRSAB Genel Sekreteri Gürcün 1959 Batman doğumludur. Evli ve 3 çocuk babası olan Gürcün, İngilizce ve Arapça bilmektedir.

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinde öğrenim gören Gürcün, 1978 yılında turizm sektörüne adım atmıştır.

Mesleğinin ilk yıllarında çeşitli acentelerde çalıştıktan sonra 1989 yılında yeni pazarlar yaratmak için Tunus ve Fas ağırlıklı outgoing ve incoming yapmak üzere İntermed Turizm Seyahat Acentesini kurmuştur.

40 yıldır turizm sektöründe olup gerek meslek hayatında gerekse Türsab’da pek çok çalışmaya imza atmıştır.

1993-1999 yılları arasında TÜRSAB Yönetim Kurulu’nda; iki dönem Sayman, bir dönem Genel Sekreter olarak görev yapmıştır.

Sonraki 5 dönem boyunca Türsab Başkan Danışmanlığı, Tur Operatörleri ve İç Turizm Komite Başkanlığı görevlerini yürütmüştür.

Son iki dönemdir Yönetim Kurulu Genel Sekreteri olarak görev yapan Gürcün, halen bu görevini sürdürmektedir.

2016 Genel Kurulunda UFTAA (Dünya Seyahat Acenteleri Birlikleri Federasyonu) Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilen Gürcün, 06 Şubat 2018 tarihinde İsrail’de gerçekleştirilen Genel Kurulda UFTAA Başkan Yardımcılığı’na seçilmiştir.

Gürcün aynı zamanda; TURSAV Mütevelli Heyeti, İstanbul Skal Kulüp, ATURJET (Türkiye Seyahat Yazarları ve Gazeteciler Derneği) ve FİJET (Dünya Seyahat Yazarları Federasyonu) üyesidir.