Hilton Garden Inn Şanlıurfa ile Zamanda Yolculuğa Çıkın 

Şanlıurfa’nın birkaç kilometre uzağında bulunan Göbeklitepe, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne girdi

27 Temmuz 13:09

TOURISM EXCLUSIVE

Bu yaz, nefes kesen tarihi kalıntıları görmek ve şehrin leziz gastronomik dünyasında keyifli bir tura çıkmak yolunuzu mutlaka Şanlıurfa’ya çevirin. Tarihi dokusu, yüzyıllardır farklı medeniyetlere ev sahipliği yaparak biriktirdiği kültürel mirası ile Anadolu, gezginlerin ve tatil tutkunlarının ‘deniz, kum ve güneş’ anlayışını farklı bir noktaya taşıyor. İçinde barındırdığı güzelliklerle Anadolu’nun her bir köşesi farklı ruhlara hitap etmeye hazır. Bunlardan biri ise yakın bir zamanda Unesco Dünya Mirası listesine arkeolojik bölge Göbeklitepe ile giren Şanlıurfa. 

Tarih tutkunları için dünyada eşi benzeri olmayan, Şanlıurfa’nın Örencik bölgesinde bulunan Göbeklitepe, arkeologların tarihe bakışını değiştirdi. 12.000 yıllık geçmişe sahip bu yer dünya üzerinde inşa edilen ilk tapınaklardan biri olarak geçiyor. Birkaç yıldır Unesco’nun Dünya Mirası listesine girmeyi bekleyen yapı artık listede. Bu yaz Hilton Garden Inn Şanlıurfa’da konaklayarak bu kültür mirasını görme imkanı yakalayın. 

Tarihten daha fazlası

Şanlıurfa, yerli yabancı turistleri yalnız tarihi ile etkilemiyor. Kendine has lezzetleri, yöresel tatları ile Şanlıurfa UNESCO’nun Gastronomil Şehirler listesine de aday. Şehrin merkezinde yer alan pazarı Türkiye’deki en otantik pazarlar arasında yer alıyor. Hem göze hem damaha hem de ruhlara hitap edeceğiniz, zengin kültür ve tarih birikimini keşfedeceğiniz, Hilton rahatlğı ile kendinizi evde hissedeceğiniz bir tatil için bu yaz bitmeden yolunuzu mutlaka Şanlıurfa’ya çevirin.