Hilton ve Alshaya Group, 70 Hampton by Hilton oteli için el sıkıştı

Yeni anlaşma çerçevesinde Hampton by Hilton Orta Doğu, Kuzey Afrika, Türkiye ve Rusya’da toplam dokuz ülkede faaliyet gösterecek

31 Temmuz 22:04

TOURISM EXCLUSIVE

Hilton (NYSE: HLT) ve dünyanın önde gelen uluslararası franchise işletmecisi Alshaya Group, çoğunluğu Orta Doğu, Kuzey Afrika, Türkiye ve Rusya’da olmak üzere toplam dokuz ülkede 70 Hampton by Hilton otelinin lansman ve geliştirilmesi için iş birliği yaptıklarını duyurdu. 

Önümüzdeki sekiz yılda 50 Hampton by Hilton açmayı hedefleyen Alshaya Group, halihazırda geliştirmekte olduğu 20 Hampton by Hilton otelinin de portföye eklenmesiyle birlikte bölgedeki varlığını önemli ölçüde artırmış olacak.  İlk otelin 2021’de Kuveyt’te açılması bekleniyor.

Dünya genelinde 27 ülke ve bölgede hizmet gösteren, hizmet oteli kategorisinde lider konumunda olan Hampton by Hilton yaklaşık 2.500 otel ile Hilton'un portföyündeki en büyük marka konumunda.

Hilton Başkanı ve CEO'su Chris Nassetta anlaşmayla ilgili olarak şunları dile getirdi:  

“Alshaya Group ile gerçekleştirdiğimiz bu güçlü ortaklıkla, Hampton by Hilton portföyümüzü daha da genişletmekten mutluluk duyuyoruz. Anlaşma, konaklama endüstrisinde 100 yılı geride bırakan ve alanında öncü bir marka olan Hilton için son derece önemli. Alshaya’nın yüksek büyüme hedefleri doğrultusunda yenilenen Hampton by Hilton’u konuklarımızın hizmetine sunmak için sabırsızlanıyoruz.”

Alshaya Group İcra Kurulu Başkanı Mohammed Alshaya da: “Bölgede kaliteli konaklama için güçlü ve artan bir talep var. Hampton by Hilton’un potansiyeli bizi heyecanlandırıyor. Bu anlaşma, Alshaya için önemli bir ortaklık.’’ şeklinde konuştu. Hampton by Hilton’un, grup olarak tüketicilerine sundukları hizmetleri daha da çeşitlendirdiğini ifade eden Alshaya, ortaklığın faaliyet gösterdikleri pazarlardaki küresel başarılarını artırmalarına da olanak sağlayacağını belirtti. 

Dünya çapında kategorisinin lideri olan Hampton by Hilton, tüm otellerinde konuk memnuniyetinde yüzde 100 Hampton Garantisi™ sunuyor. 

Hampton konukları, tüm otellerde sağlıklı seçeneklerle sunulan ücretsiz sıcak kahvaltının tadını çıkarırken ücretsiz Wi-Fi hizmetinden de faydalanabiliyor. 

Hampton, Hilton'un 17 farklı otel markasının ödüllü konuk sadakat programı olan Hilton Honors®'un bir parçası olup, doğrudan tercih edilen Hilton kanalları aracılığıyla rezervasyon yapan Hilton Honors üyelerine, üyelerin rezervasyon yapmak için neredeyse tüm puan ve para kombinasyonlarından seçim yapmalarını sağlayan esnek ödeme hizmeti, özel üye indirimi ve standart ücretsiz WiFi imkanı sunuyor. Üyeler ayrıca, Hilton Honors üyelerinin check-in yapabilecekleri, odalarını seçebilecekleri ve odalarına bir Dijital Anahtar kullanarak erişebilecekleri, Hilton Honors mobil uygulaması sayesinde popüler dijital araçların keyfini çıkarabiliyor.