İstanbul’a Yakın Bir Yerde Tatil Yapmak İsteyenlerin İşine Yarayacak Öneriler!

İstanbul; taşı toprağı altın olan bir şehir olarak bilinir

5 Aralık 16:43

TOURISM EXCLUSIVE

Fakat, bu şehirde yaşamanın birtakım dezavantajları da mevcuttur. Bilhassa beyaz yakalı olarak özel sektörde çalışanlar; haftanın altı günü aralıksız bir şekilde iş yerlerine giderler. İstanbul’da yaşam; diğer insanlar için de zordur. Bir yerden farklı bir yere gitmek için yollarda geçen saatler; İstanbul sakinlerini çileden çıkarır. Bu noktada, en azından kısa bir süreliğine de olsa İstanbul’dan uzaklaşmayı düşünmelisiniz. İstanbul’a yakın tatil yerleri sayesinde hayatınızın belki de en keyifli zamanlarını geçireceksiniz.

İstanbul’a Yakın Tatil Yerleri Neresidir?

İstanbul’da yaşıyorsanız hele bir de özel aracınız varsa istanbula yakın tatil yerleri sizi bekliyor diyebiliriz. Gelin, İstanbul’a yakın tatil yerleri hakkında bilgi verelim!

·       Sapanca: İstanbul’a çok yakın olan Sakarya ilinin bir ilçesidir. Doğa harikası bir yer olarak tanımlanabilir. Yılın dört mevsiminde de ziyaret edebileceğiniz bir yerdir. Dağları, bitki örtüsü, oksijen zengini havası, doğal güzellikleri derken Sapanca’yı özel kılan çok sayıda detayın olduğunu ifade edebiliriz. Ayrıca, Sapanca Gölü, Maşukiye, Kartepe gibi yerleri de kesinlikle ziyaret etmelisiniz. Yolunuz Sapanca’ya düştüğü takdirde konaklama sıkıntısı çekmeyeceğinizi de söyleyebiliriz. Başta Elite World Grand Sapanca Hotel olmak üzere beş yıldızlı otelleri ile bilinen Sapanca; bungalov evleri ile de meşhurdur. Hatta, İstanbul’dan gelip bir de otel kalabalığı ile uğraşmak istemeyenler için en uygun seçeneğin bungalov evler olduğunu ifade edebiliriz.

·       Ağva: İstanbul’a yakın tatil seçeneği arayanlara Ağva’dan bahsedebiliriz. İstanbul ile Ağva arasında yalnızca 100 km vardır. Bu yüzden, Ağva’ya özel aracınız ile yalnızca bir saatte gidebileceğinizi söyleyebiliriz. Ağva; gören herkesi kendisine hayran bırakacak türden kumsalı, koyları ve yemyeşil doğası ile dikkat çeker. Saklı Göl, Kilim Kayası ve Gelin Kayası gibi yerler kesinlikle ziyaret edilmelidir. Ayrıca, Ağva’da ihtiyaçlarınıza hitap eden harika otel seçenekleri de mevcuttur.

·       Kilyos: istanbula yakın tatil için gidilebilecek yerlerden birisidir. Sarıyer ile komşudur. Her ne kadar ulaşımının sıkıntılı olduğu iddia edilse de bilhassa özel aracı olanların herhangi bir sorun yaşamayacaklarının altını çizmek gerekir. Bakir ve tatil yapılabilecek yerleri ile farkını ortaya koyar. Ayrıca, gece hayatı da oldukça iyidir.

·       Riva: Dar sokakları, denizi, balık restoranları, günbatımını izlemeyi mümkün kılan atmosferi ve daha birçok özelliği ile dikkat çeker.

 

·       Polonezköy: İstanbulluların yaz kış demeden akın ettikleri yerlerden birisidir. İstanbul’a 25 km uzaklıkta olmakla beraber Beykoz sınırları içerisinde yer alır. Yemyeşil bir ortamda vakit geçirmek isteyenler için en uygun adrestir. Buna ek olarak, butik otelleri de hem hizmet kaliteleri hem de uygun fiyatları ile bilinir. Polonezköy; kır restoranları ile de göz doldurur. Ayrıca, zengin ve lezzetli seçenekler sunan kahvaltıcıları ile de bilinir.