Kaçak "TURA” Çanak Tutan Herkes Suçludur

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya,  “KAÇAK TUR” Önemli bir meseledir çok ciddi yaptırımlar geliyor 

10 Mart 15:49

TOURISM EXCLUSIVE

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, kaçak turla mücadele içindeyiz yasa tamamlanıyor affetmeyeceğiz

KAÇAK TURA BİNEREK SUÇA ORTAK OLMAYIN

Tur ve Gezi benzeri  organizasyonlar Ayşe Teyze ve  Fatma bacı  işi değildir. 1618 sayılı kanunla Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan Belgeli ve TÜRSAB üyesi sayahat acentaları tarafından yapılır. Otobüsünüzün ön camında bulunan TÜRSAB Plakasına bakın numarası ile 0 212 356 59 76 Nolu Alo TÜRSAB Hattından sorgulayınız.

KAÇAK "TURA” ÇANAK TUTAN HERKES SUÇLUDUR

Kaçak Tur yapmaya çalışan, O Tura konaklama sağlayan, Otobüs temin eden ve  Turun araştırmasını yapmadan binen kazanç sağlayan herkes suçludur.TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, kaçak tur düzenleyenlere yönelik cezaların ağırlaştırılarak  caydırıcı hale getirilip vatandaşın canına malına zeval gelmemesi için çalıştığını söyledi. 

İÇİMİZ YANIYOR İÇİM YANIYOR

Bana bir telefon geliyor yine “KAÇAK TUR” faciası dendi mi içim eriyor. Ben de dayanamıyorum ben de babayım ben de aile reisiyim evlat ne demek can ne demek iyi bilirim dedi. Yasa ile hareket ediyorum elimde sihirli bir değnek yok ki hemen çözüm bulayım yasa çıktığında “KAÇAK” da kalmayacak can kaybı da olmayacak dedi.

OTELLERLE İŞBİRLİĞİNE GİDİYORUZ

 TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, Otellerle, rehberlerle, taşımacılarla hepsiyle işbirlikleri kurup çalışmalar yapıyoruz. TÜROB ve TÜROFED'le çalışmaya başladık. Otel Dernekleriyle bir protokol hazırlıyoruz İnşallah bütün otelcileri de bu konuda bilgilendireceğiz. Kaçak TURA farkında  olmadan hizmet eden de vardır ama dikkat edilmesi gerekiyor" diye konuştu.