“Küba Sağlık Turu” paketleri ile şifa bulun

“Küba Sağlık Turu” Guantanamera International Tour Operator tarafından gerçekleştiriliyor

3 Nisan 16:10

TOURİSM EXCLUSİVE

Küba’da kendi vatandaşlarına İlaç Sanayisi kar gütmeyen bir yapıya sahiptir. Küba Devrim yaratan bu buluşlar sayesinde yabancı hastalar Milli Ekonomiye gelir sağlamakta ve yeni buluşların gerçekleştirilmesine yardımcı olmaktadır.

Taksim - Talimhane’de bulunan Guantanamera International Tour Operator, özel tasarladığı Turizm paketleri ücretsiz olarak bilgilendirmesi ile Küba Destinasyon konusunda, eğitim ve danışmanlık hizmeti veriyor. Kübalıların ve Küba halkının imajını, tarihini, doğal kaynaklarını, kültürünü, geleneklerini ve değerlerini Türk halkıyla paylaşarak Küba Turizmi tanıtmak hedeflidir.

Ayrıca; Sağlık Turizmi profesyonellerine Outgoing Operasyonlarınında;

Türkiye'de konvansiyonel tedavisi olamayan hastalara,

Uygulanan tedavi sonrasında yetersiz sonuçlar alan hastalara,

Hastalık ile ilgili ikinci değerlendirme alınmak üzere.

Küba Sağlık Turu on yıllık tecrübesiyle Küba'nın sağlık alanındaki yöntemlerini sunuluyor..

Küba'nın Gönüllü Uzman Sağlık Tugayları ile dünyada sağlık hizmetlerinin erişemediği, Afrika ve Latinamerika'nın zor ulaşım sağlanabilen ve katı yaşam koşulları içerisinde bulunan yoksul bölgelerine kadar yardım amacıyla Küba Devleti tarafından gönderilen Kübalı doktorlar bu anlamda insanlık adına büyük bir katkı sağlıyor. Küba'da vatandaşları için İlaç Sanayisi kar gütmeyen bir yapı içinde bulunuyor. Tıpta devrim yaratan bu buluşlar sayesinde ülkeye gelen yabancı hastalar Milli Ekonomiye gelir sağlanıyor ve yeni buluşların gerçekleştirilmesine yardımcı oluyor. 

TÜRSAB A-5863 Lisanslı Guantanamera International Tour Operator, 2007 yılından beri düzenli olarak Küba Sağlık Turlarını en ince detaylarına kadar organize etmektedir. Guantanamera, Küba'da Devlete ait sağlık kurumları ile gerçekleştirdiği sağlık turizmi Türk halkına "Önemli Olan Sağlık" sloganı ile alternatif - destekleyici tedavi fırsatı sunmaktadır.  Ayrıca Türkiye’de sağlık turizminin gelişmesi için ülke ekonomisine katkı sağlayan Guantanamera, TÜRSAB Sağlık Komitesi’ne katılarak çalışmalarımızla destekliyor..

KÜBA’DA TIP MERKEZİNDE ALTERNATİF KANSER TEDAVİLERİ

KANSER HASTALARINA HOMEOPATİK TEDAVİSİ "HAYAT KALİTESİ" KOŞULLAR VE GEREKLİLİKLER

1.İngilizce olarak Biopsi ve Onkoloji Raporu tarafımıza bilgisayar ortamında taratıp yollamanız gerekmektedir. 

2.Mutlaka Küba’daki Hastane bünyesinde yapılmaktadır. ( T.C. Bakanlıkları tarafından henüz onay almadığından ötürü ilaçlar Türkiye’ye getirtirilip, satılamaz. Ancak hasta kendi tedavisi için yanında getirebilir)

3.Tedavi Süresi : 5 gece 6 gündür. (Hastaya göre süre değişebilir)

4. Küba’daki Hastane Heyeti tarafından kabul mektubu, bütçesi ve tarihi Küba’dan Guantanamera’ya ulaştığında, hasta kabulu sağlanır.

5.Hastanın rızası alınmak koşulu ile tedavi uygulanmaktadır.

VIDATOX 30CH NEDİR ?

Ağızdan alınan ve kesinlikle toksik olmayan bir üründür. Kemoterapi ve radyoterapi tedavileri esnasında kullanılır. Herhangi bir onkolojik tedaviye ters etki göstermez. Eşzamanlı kullanımı anti-tümöral aktivite üzerinde sinerjik veya potansiyalizasyon etkisi göstermektedir.

VIDATOX 30 CH uygulaması tüm kanser hastalıklarında ve sürecinin tüm evrelerinde kullanılabilir;

Hastanın ömürünü kaliteli olarak uzatır.

Tüm kanser tiplerinin sebep olduğu ağrıları ve semtomları hafifletir.

Hayat kalitesini yükseltir.

Kemoterapi, radyoterapi neticesinde oluşan semtomları (bitkinlik halini, baş dönmesi, mide bulantısı,..) ortadan kaldırır.

Tedavi etkin Bioteknoloji ürünüdür.

Hastanın Direnç Sistemi kuvvetlendirir.

FERRICAL NEDİR ?

20 yıllık araştırma sonucunda ortaya çıkan üründür. At protein hidrolizatları, bal, heme demir, protein, vitamin ve mineral kombinasyonu hasta bünyesinde koruyucu etki göstermektedir.

Kandaki hemoglobin seviyesini yükseltici etki göstermektedir.

Günlük yemek sırasında yutulur mineralleri metabolize etmek yerine yardımcı olur.

Bu doğal ve organik ürün demir eksikliği sonucu aneminin olumsuz etkilerini en aza indirir ve hamilelik sırasında kullanımında sakıncası yoktur.

Kan çinko düzeyleri azaltmaz.

Ferrical, nekahet veya immünyetmezligi olan hastaların durumunu iyileştirmek, iştah artması ve yeterli bir beslenme durumunu geri yüklemek için önemli bir yardımcıdır.

KÜBA KANSER AŞILARI

CIMAHER AŞISI

CIMAHER etken maddesi Nimotuzumab olan ve aynı zamanda çeşitli ülkelerdeTheraloc, TheraCIM, BIOMab isimleri ile satılan özellikle baş ve boyun kanserlerinde, yüksek dereceli astrositoma ve glioma türü tümörlerin tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. İlaç Küba hükümeti tarafından Havana’da kanser araştırmaları yapmak üzere kurulann Center of Molecular Immunology – CIM (Moleküler Bağışıklıkbilimleri Merkezi) ve YM Biosciences firması tarafından geliştirilmiştir. İlaç henüz Türkiye’de Sağlık Bakanlığı tarafından onay almamıştır ve satılmamaktadır.

CİMAVAX AŞISI EGFH-P64 / MONTANIDE ISA 51 MONOKLONAL ANTİKOR

HANGİ HASTALARA UYGULANMAKTADIR ?

Küçük Hücreli olmayan (dışı), 

III. ve IV. evre olan, 

Kemoterapi-Radioterapi ilk kuru olumlu sonuç aldırabilen, 

Beyin metastazi olmayan hastalara uygulanılmaktadır.

CİMAVAX NEDİR ?

•  ANTİKOR ANTİTUMORAL’dir.

•  Tedavi etkin Bioteknoloji ürünüdür.

•  Hastanın Direnç Sistemi kuvvetlendirir.

•  Hayat kalitesini yükseltir.

• Akciğer Kanser sebep olduğu ağrıları ve semtomları yok eder.

• Hastanın ömürü kaliteli olarak uzatır.

VAXIRA AŞISI

Deneysel Hedefe Yönelik Kanser Tedavisi: Racotumumab (Vaxira®)

Racotumumab Nedir?

21. yüzyılın başında, kanser hücre serilerinde hücresel mekanizmanın aydınlatılması ardından NGcGM3’ün umut vadeden bir hedef olduğu anlaşılmıştır. Farklı hayvan deneylerinde racotumumab’ın NGcGM3 antijenine karşı güçlü immün yanıt oluşturduğu ve meme kanseri, KHDAK ile melanom modellerinde metastatik nodül sayısını azalttığı gösterilmiştir.

Racotumumab’ın ayrıca kemoterapi ile kombine edildiğinde antitümör potansiyeli olduğu da gösterilmiştir. Düşük dozda etkin olan aşının klasik yüksek doz kemoterapinin yan etkilerini azaltması amacıyla kombine edilmesi için güçlü bir preklinik veri elde edilmiştir. İlginç bir şekilde kombine kemo-immünoterapinin CD8+ lenfosit infiltrasyonunu ve kanser hücre apoptozunu da arttırdığı tespit edilmiştir.

KANSER SAĞLIK PAKETİNİN FİYATİ NEDİR ? 

Sunulan İngilizce Raporları ve Biopsi sonuçlarına bakarak, tedavi ücreti hastane heyeti tarafından belirtlenecek, uygulamalara göre kesinleşmektedir.

KANSER AŞISI SAĞLIK PAKETİNİN İÇİNDE NELER DAHİL OLUYOR ? 

• Uçak Bileti + Havaalanının Vergileri + Hastaneye Transfer in/out + Tercüme hizmetleri

• 5 gece her şey dahil OTEL'de konaklama (ayakta tedavi) veya La Pradera’da özel CIS odada 1 Hasta + 1 Refakatçı olarak kalınacaktır . 

• Konaklama Full Board ( Kahvaltı, öğlen yemeği ve akşam yemeği dahildir )

• Küba Vizesi

• Özel Seyahat Sigortası

• Danışmanlık Hizmetleri  

SEDEF, VİTİLİGO – ALA,TEDAVİSİ VE SAÇ – SAKAL KIRAN TEDAVİSİ

Histoterapia Placentaria Sağlık Merkezinde, uzman kadro tarafından hastalık oranları, tesbit taraması dijital ortamda yapılarak öğrenilir, bazı hastalarda biyopsi gerekli olabilir. Kesin teşhis koyulduktan sonra ilaç miktarı, ihtiyacı ve tedavi süresi doktorlar tarafından belirlenir. Türkiye’ye döndükten sonra istikrarlı bir şekilde aldığınız ilaç tedavisi, hastalığın bitimine kadar devam edilir. Vitiligo’nun tedavisinde ise doktor tarafından uygulanan tedavi ile hastanın dikkat etmesi gereken bazı durumlar vardır. Amaç; melanosit hücrelerinin çalışmasını normale döndürmektir.

RETİNİTİS PİGMENTOSA – TAVUK KARASI TEDAVİSİ

Camilo Cienfuegos Hastanesi'nde Küba’da geliştirilmiş olan tedavi, dünyada hastalığı durdurabilen tek yöntemdir.

BAŞARI ORANI

Bugüne kadar gerçekleştirilen 10.000 vakanın ameliyat ve terapileri üzerinden;

* Hastaların % 78 inin hastalığında ilerleme durdurulmuştur.

* Hastaların % 16 sının görme alanında genişleme ve görme keskinliğinin arttırıldığı görülmüştür.

* % 6 sında ise olumlu bir sonuç alınamamıştır.

KÜBA’DA UYGULANAN YÖNTEM NEDİR ?

Küba’da gerçekleştirilmesi gereken göz ameliyatı ( canlandırıcı ameliyat ) ve ardından uygulanacak olan terapiler;

1. Ozon Terapisi

2. Elektroestimulasyon Terapisi

3. Vitamin Terapisi

4. Oligoelement Terapisi

DİYABETİK AYAK TEDAVİSİ

Kübalı bilim adamları Heberprot-P ilacını başarılı bir şekilde diabetik ayak hastalarının tedavilerinde uygulamaktadırlar. Havana’da bulunan Anjiyoloji – Damar Cerrahi Enstitüsü ve Genetik Mühendisliği – Bioteknoloji Mühendisliği Merkezi tarafından Diyabetik Ayak hastalarında ampütasyonu önlemek üzere kullanılan tek ilaç olan Heberprot-P tıp adına önemli bir buluşa imza atılarak, üretilmiştir. Bu ilaç 2000 Küba’lı ve ayrıca 10 farklı ülkeden 18 bin hastaya uygulanmıştır. Heberprot-P şaşırtıcı sonuçları dünyadaki 350 milyon Diyabetik hastası için umut olmuştur. Uluslarası ilaç firmalarının vahşi rekabetlerine rağmen Diyabetik Ayak tedavisinde ilk kez olumlu sonuçlar Heberprot-P ile alınmıştır. 

www.kubasaglikturu.com