MSC CRUISES  YOLCULARI COVID-19  KARARI

MSC Cruises ABD Merkezli Gemi Operasyonlarını 30 Nisan’a kadar geçici olarak durdurduğunu duyurdu

17 Mart 15:55

TOURISM EXCLUSIVE

MSC Cruises, ABD merkezli tüm yolculuklarını 30 Nisan’a kadar 45 gün süresince durdurma kararı aldığını. Bu karar, daha önce farklı bölgeler için alınan operasyon durdurma kararlarına ek olarak alındı. Şu anda tüm dünyada COVID-19 virüsüne bağlı olarak yaşanan olağanüstü koşullar sebebiyle MSC Cruises, ABD merkezli tüm yolculuklarını 30 Nisan’a kadar 45 gün süresince durdurma kararı aldığını açıkladı.

COVID-19 virüsünün tüm dünyada yayılmasının ardından küresel bir salgın ilan edilmesi sebebiyle tüm hükümetler yerel nüfusu korumak ve virüsün daha fazla yayılmasını önlemek amacıyla sürekli olarak halk sağlığı ve güvenlik önlemlerini gözden geçiriyor. MSC Cruises'ın kararı da bu tür çabaların daha etkili olmasını ve onları daha fazla desteklemeyi amaçlıyor.

MSC Cruises İcra Kurulu Başkanı Pierfrancesco Vago:  “Aldığımız bu karar bizim için kolay alınan bir karar değildi ancak içinde bulunduğumuz mevcut koşullar altında, misafirlerimizin, mürettebatımızın ve tüm ekibimizin - aileleri de dahil olmak üzere - sağlık ve güvenliği önce geliyor. 300 yılı aşkın denizcilik geleneğine sahip bir aile şirketi olarak bunun doğru karar olduğuna inanıyoruz.”

MSC Cruises ayrıca Akdeniz, Körfez ve Asya'da virüs ile ilgili olarak yüksek riskli kabul edilen tüm bölgelerde gemi operasyonlarını durdurmuştu. Güney Amerika ve Güney Afrika'da halen faaliyette olan gemiler ise mevcut güzergahlarını tamamlamalarının ardından faaliyetlerini durduracaklardır.