MSC LIRICA, 2022 Yaz Sezonu İçin Kuşadası'ndan Kalkıyor

MSC Cruises, Türkiye’den  hareketle 2022 yaz sezonunun başladığını müjdelemek için yaklaşık 150 seyahat acentesi, tur operatörü ve gazetecinin katılımı ile Kuşadası limanına yanaşan MSC Lirica gemisinde özel bir kutlama etkinliği düzenledi

14 Nisan 11:29

TOURISM EXCLUSIVE

MSC Cruises, uzun zamandan sonra Türkiye’de ilk kez sezon boyunca her Salı Kuşadası hareketli seferler düzenleyecek.  MSC Lirica, Nisan ve Ekim ayları arasında Kuşadası’dan başlayan rotasında İsrail’de Haifa; Güney Kıbrıs’ta Limassol; Yunanistan’da Rodos, Santorini ve Pire/Atina’dan sonra tekrar Kuşadası’na döneceği 29 sefer ile yeni tasarlanmış yedi gecelik bir güzergah sunacak.

MSC Cruises Yönetici Direktörü Angelo Capurro, geminin ilk seferine çıkması öncesinde konukları gemide karşıladı ve “MSC Lirica, misafirlerimize unutulmaz bir gemi tatili deneyimi sunuyor. Gemilerimizin sunduğu uluslararası ambiyansa Türk misafirlerimize yönelik hizmetleri de entegre ettik.” “Misafirlerimiz en kaliteli restoranlar, birinci sınıf eğlence, barlar ve farklı konseptte salonlar, butikler, spa ve fitness merkezlerinin yanı sıra küçük çocuklardan gençlere kadar hitap eden bir su parkı ve kulüplerin tadını çıkarabilirler. Gemimizde herkesin keyif alacağı imkanlar bulunmaktadır.“Denizde harika, unutulmaz ve her şeyden önce güvenli bir tatil deneyimi için misafirlerimizi yaz aylarında gemimizde ağırlamak için sabırsızlanıyoruz.”

MSC Lirica'daki seferler, Şirketin tüm gemilerinde olduğu gibi, COVID-19'a karşı tam aşıları olan COVID-19 test sonucu negatif olan tüm misafirlere açık olacaktır (12 yaş ve üstü için aşı gerekmektedir). Türkiye, Doğu Akdeniz bölgesinde MSC Cruises için bu yaz daha da büyük bir rol oynamaya hazırlanıyor. Türkiye ayrıca, MSC Fantasia'nın Eylül 2022'de İstanbul ve İzmir limanlarını ziyareti ile 10 ve 11 gecelik iki  seferinde uğrak limanı olacak.

Capurro sözlerini şöyle tamamladı: “2022 yazında MSC Lirica'yı Kuşadası’na konumlandırırken Türk misafirlerimizin rahatlıkla gemimize bindirebilmenin yanı sıra, uluslararası destinasyonlardan tatilcileri de Türkiye’den gemimize bindirmeyi hedefliyoruz.”

Gemide Kaptan ve Yerel Yönetim arasında plaket töreni yapıldı;
Kuşadası Kaymakamı Saadettin Yücel, Kuşadası Liman Başkanı Önder Eyigün, Kuşadası Gümrük Müdürü Leyla Gürbüz, İl Kültür ve Turizm Müdürü Doc. Dr. Mehmet Umut Tuncer, Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel ile Global Ports Holding Doğu Akdeniz Bölge Direktörü ve Kuşadası Ege Port Limanı Genel Müdürü Aziz Güngör Kaptan’ın plaketini kabul etti ve kendileri de Kaptan’a değerli plaketlerini sundular. MSC Lirica, 992 misafir kabini ile zarafet, konfor ve misafirperverliği merkeze alan özgün bir seyir deneyimi sunuyor. Fuayeden muhteşem iç manzaralar ve salonların tavandan tabana pencerelerinden görüş engelsiz okyanus manzarası ile rahatlama atmosferi hakimdir. Gösterişli Beverly Hills Bar veya tiyatro öncesi bir içecek için mükemmel bir mekan olan geleneksel İngiliz tarzı Lord Nelson Pub da dahil olmak üzere çeşitli salonlar ve barlar bulunmaktadır. Aileler için, LEGO Group ve Chicco ile işbirliği içinde oluşturulmuş çocuk oyun alanının yanı sıra sprey parkı ve iki yüzme havuzu ve her yaştan çocuklar için eksiksiz bir aktivite programı bulunmaktadır. MSC Aurea Spa, rahatlamak isteyenler için en güzel seçenek olarak misafirlerimizin hizmetinde olacaktır. Akşamları Broadway Theatre her gece zengin bir eğlence programı sunmaktadır. Ayrıca iki ana restoran, bir açık büfe restoran ve popüler Kaito Sushi Bar ile konuklar resmi veya daha rahat yemek seçenekleri arasından seçim yapabilir.