Radisson Blu, en yeni otelini Türkiye’nin tarihi şehriTrabzon'da açtı

Radisson Blu, 162 odalı otel en yeni otelini Türkiye’nin tarihi şehri Trabzon'da açtı

5 Ekim 12:43

TOURISM EXCLUSIVE

Şık mekanlarda pozitif ve kişiselleştirilmiş hizmetler sunan lüks otel markası Radisson Blu, en yeni otelininTürkiye’nin tarihi şehriTrabzon'da açıldığını duyurdu. Toplam162 odalı otel, şehrin tarihi kalbi sayılan Boztepe'deki konumundan muhteşem Karadeniz manzaraları sunuyor.

Radisson Hotel Group Orta Doğu, Türkiye ve Afrika Bölgesi Kıdemli Başkan Yardımcısı Tim Cordon, açılışla ilgili olarak şöyle konuştu: “Trabzon’da ilk RadissonBlu otelimizi açmaktan ve ikonik otel markamızın varlığını Türkiye'nin kuzeydoğu kıyı şeridinde genişletmekten mutluluk duyuyoruz. RadissonBlu’nun Avrupa’nın en büyük lüks otel markası olarak mükemmel bir konumda olması da bize memnuniyet veriyor. Trabzon, geçmişten bu yana Karadeniz kıyısında, özellikle eski İpek Yolu üzerindeünlü bir ticaret limanı haline gelmesini sağlayan stratejik bir konumda yer alıyor. Bu mirası sürdürmeyi umuyor, hem yerli hem yabancı seyahat severlerin şehrin zengin tarihini ve yemyeşil doğasını keşfetmekten keyif alacağına inanıyoruz. ”

RadissonBlu Hotel, Trabzon, antik çağlardan bu yana dini açıdan önemiyle bilinen ve dört büyük kutsal çeşmenin yer aldığı Boztepe'de bulunuyor. Otel, çok sayıda mağaza, restoran, kafe ve kültürel mekanınbulunduğuşehir merkezine sadece 2 km uzaklıktayer alıyor. Yerel cazibe merkezleri arasında muhteşem Karadeniz ve sahilde eşsiz bir doğanın içinde yer alan büyüleyici camisiyle Ayasofyamanzarası sunan Boztepe Çay Bahçesi de bulunuyor. Kolayca erişilebilen otel, Trabzon Havaalanına sadece 7km uzaklıkta yer alıyor.

Aile odaları da dahil çeşitli kategorilerde 162 oda ve süitin bulunduğu RadissonBlu Hotel, Trabzon, odaların balkonlarından deniz, şehir veya doğamanzarası seçenekleri sunuyor. İskandinavsadeliğini ve stilinibuluşturan çağdaş tasarıma sahip tüm odalarda ücretsiz internet bağlantısı dahil pek çok birinci sınıf özellik bulunuyor. 

Otelin iki muhteşem restoranı etkileyici yemek deneyimleri sunuyor. Kolcuoğlu, Adana kebabı dahil çeşitli Türk kebap spesiyallerini otantik yerel dokunuşlarla servis ederken Trabzon’un harika manzarası yemeğe eşlik ediyor. Dünya mutfaklarından bir seçki sunan alakart restoran Queenise kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri için tercih edilebiliyor. Otelin barı, içecekleri ve atıştırmalıklarıyla keyifli bir mola için ideal bir ortam sunuyor. 

Dinlenme alanları arasında misafirlerinrahatlayıp yenilenebileceği bir spa ve sağlıklı yaşam merkezi de bulunurken spor salonu ile açık ve kapalı yüzme havuzları misafirlerin fitnessdüzenlerini sürdürmelerine olanak veriyor. 

Etkinlik alanları arasında beş toplantı salonu iledoğal gün ışığı alan ve 1200'den fazla kişinin ağırlanabildiği muhteşem bir balo salonu bulunuyor. İkiye bölünebilen balo salonu, iş veya sosyal etkinlikler için ideal bir ortam yaratıyor. Beş toplantı salonu, 284 m² toplantı alanına sahip olup, tüm salonlar doğal gün ışığı, ses ve görüntü donanımı ve ayrı iklimlendirme kontrolü gibi özelliklerle sunuluyor.

RadissonBluHotel, Trabzon Genel Müdürü Mehmet Keser şunları söyledi: “İlk misafirlerimize yeni otelimizde hoş geldiniz demeyi ve onlara “Yes I Can” sloganlı ünlü misafirperverliğimizi yaşatmayı heyecanla bekliyoruz. Otelimiz, Trabzon'un kültürünün ve tarihinin en iyi yönlerini keşfetmek için ideal bir ortam sağlamanın yanı sıra muhteşem Karadeniz manzaraları da sunmak için mükemmel bir konumda bulunuyor. Misafirlerimiz, işine tutkuyla bağlı ekibimizin hizmetleriyle Trabzon'da unutulmaz bir konaklama deneyimi yaşayacaklarından emin olabilirler.” Türkiye’de 21 otelle faaliyetlerini sürdüren Radisson Hotel Group, dünya çapındakiçok sayıda destinasyonda 1.400 otelden oluşan bir portföye sahip bulunuyor.