Radisson Blu Hotel Kayseri’den,Yamula Barajı’nda çöp toplama etkinliği

Kayseri’nin denizi olarak adlandırılan Yamula Barajı havzasında, geçtiğimiz günlerde, Radisson Blu Hotel Kayseri ekibi tarafından çöp ve atık toplama etkinliği düzenlendi

18 Ekim 12:39

TOURİSM EXCLUSİVE

Radisson Blu Hotel Kayseri Genel Müdürü Fercan Başkan ve ekibi, ilin önemli su havzalarından birisi olan Yamula Barajı çevresindeki, doğal su kaynaklarında tehlike yaratabilecek çöplerin ve atık maddelerin toplanmasını sağladı. Toplanan onlarca torba çöp, en yakın yerleşim yerindeki uygun çöp konteynerlarına taşındı ve burada ayrımı yapılarak cinsine göre uygun konteynere atıldı. 

Baraj gölünde, yelkenli, kürek, yüzme, kano, off-shore yarışları düzenleniyor
Turizme, spora ve kentin sosyal yaşamına önemli katkı sağlayan Yamula Baraj gölünde, her yıl, yelkenli, kürek, yüzme, kano, off-shore yarışları düzenleniyor. Bölgede, bisiklet ve trekking gibi doğa sporları yapılıyor. Kentin ekonomisine büyük katkı sağlayan barajda, elektrik üretimi, tarımsal sulama ve balıkçılık faaliyetleri gerçekleşiyor.

Barajın değeri 500 milyon Doların üzerinde
Sahip olduğu 3,5 milyar metreküplük su kapasitesiyle Kayseri’nin denizi ifadesini alan Yamula Barajı, Yap-İşlet-Devret modeliyle yapılmıştır ve bugünkü değeri 500 milyon Doların üzerindedir. 100 megavat kurulu gücü bulunan hidroelektrik santraliyle baraj, yılda 423 milyon kilovatsaat elektrik enerjisi üretmektedir.