Suadiye Hotel Bıx-Csp Sertifikasını Aldı

Suadiye Hotel, BIX-CSP misafir güvenliği ve hijyen denetim çalışmalarını tamamlayarak sertifika almaya hak kazandı

9 Ekim 10:30

TOURİSM EXCLUSİVE

Suadiye Hotel Genel Müdürü Murat YUMAK yaptığı açıklamada; üçüncü taraf bağımsız hijyen denetim çalışmalarının misafir güvenliği ve sistem gerekliliklerinin karşılanması için önemli olduğunu belirterek, yaptığımız faaliyetleri üç aşamada değerlendirebiliriz. Birinci aşama personelin temel gıda hijyeni, iyi üretim teknikleri konularında eğitimi, depolama, üretim, servis uygulamaları ve kayıt sistemini kapsamaktadır.

İkinci aşama doğru malzeme ve ekipman temini ve son aşamada ise altyapı ve yatırım konuları yer almaktadır.  Çoğu işletmede bazı faaliyetler yapılmakta ancak doğru bir kayıt sistemi oluşturulmadığı için sürdürülememektedir. Bu noktada uzman danışmanlarımız; ulusal ve uluslararası yönetmelik ve standartların istediği doğrultuda bu çalışmalarımızı yönlendirmekte, personel eğitimlerimizi sağlamakta ve uygulamalarımızla ilgili aylık denetimler yaparak mevcut durumumuzu bize raporlamaktadır. Bizlerde ve raporlar doğrultusun gerekli alt yapı ekipman yatırımlarımızı yaparak bir misafir güvenliği sistemini uygulamaktayız. 

Bu konuda, turizm sektöründe tecrübeli,  ISO standartlarında uzman denetçilere sahip olan BIX Kurumsal ile faaliyetlerimizi yürütmekteyiz. Yapılan sertifika takdimi hakkında BIX Kurumsal adına açıklama yapan Bülent DOKUZLUOĞLU; Suadiye Hotel, BIX-CSP Misafir Güvenliği programını başarıyla uygulamaktadır. BIX-CSP programını uygulayan işletmeler, misafirlerinin gıda ve su kaynaklı risklerini minimize ederek, en temel sorumluluklarını yerine getirmektedir. Bu yıl bizden sertifika almaya hak kazanan tüm Suadiye Hotel yönetici ve çalışanlarını tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum.