Tekne Turizminde Doluluk Oranının Artması Bekleniyor

Erken Rezervasyonda En Çok Tercih Edilen Rota Ege Kıyıları Oldu

2 Mart 13:35

TOURISM EXCLUSIVE

Türkiye’nin lider online tekne kiralama platformu viravira.co’nun Kurucu Ortağı ve CEO’su Baran Yıldırım, ‘‘Geçen sene erken rezervasyondaki doluluk oranımız yüzde 60 iken, 2023 yılında beklentimiz yeni ürünümüz deneyimler ile beraber bu oranın yüzde 70-75 seviyelerine çıkması.’’ dedi.

Pandeminin etkisiyle geçirdiğimiz 2 yılda yaz tatilini kalabalıktan uzak ve korunaklı bir şekilde teknede geçirme fikri, deniz tutkunlarından genele doğru yayılmaya başladı. Covid-19 salgınının ardından maviliklere açılmak ve muhteşem koylara gitmek için tekne kiralamak en iyi tatil opsiyonlarından biri haline geldi. 49 ülke ve 1040 lokasyonda hizmet veren Türkiye’nin lider tekne kiralama platformu viravira.co; kalabalıktan uzak ve keyifli bir tatil için 2023 yılı erken rezervasyon dönemini, Nisan ayının sonuna kadar devam ettirmeyi hedefliyor. Erken rezervasyon dönemine ait verileri açıklayan viravira.co Kurucu Ortağı ve CEO’su Baran Yıldırım, ‘‘Tatil dönemi yaklaşırken hayallerindeki tatili en uygun fiyata planlamaları adına kullanıcılara Türkiye ve yurt dışındaki tekneler ve deneyimlerde geçerli olmak üzere farklı indirim fırsatları sunuyoruz’’ dedi.

En çok tercih edilen rota ‘‘Bodrum’’ oldu

Yıldırım, ‘‘Erken rezervasyon, tatilcilere daha fazla opsiyon arasından seçme özgürlüğü sunarken, aynı zamanda daha az bütçeyle tatil yapabilme fırsatı sağlıyor. Kasım, Aralık, Ocak ve Şubat ayları erken rezervasyon için en uygun aylar. Mart ayından sonra teknelerin müsaitlikleri büyük oranda azalmaya başlıyor. Tabi bu durum fiyatlara da yansıyor. Nisan ayının sonuna kadar devam edecek olan erken rezervasyon fırsatlarında ilk çeyrekte en çok tercih edilen rotalar Bodrum, Göcek ve Fethiye şeklinde devam ediyor. Pandemi sürecinde lüks ve yüksek fiyatlı teknelerin bulunduğu ve daha çok yabancı misafirlerin ilgi gösterdiği Bodrum’da bir zayıflık olmuştu ancak şu an Bodrum’a yönelik talebin ciddi oranda toparlandığını görüyoruz.’’ dedi.

49 ülkeden 12 bini aşkın tekne kayıtlı!

Almanya, İngiltere, Amerika, Rusya ve Ukrayna gibi birçok farklı ülkeden tatil severlere hizmet veren viravira.co üzerinden kullanıcılar Gulet, Katamaran, Yelkenli ve Motoryat kiralayabiliyor. Bununla beraber viravira.co’da 49 ülke ve 1040 farklı lokasyonda demirli, kaptanlı ve kaptansız kiralanabilen toplamda 12.000’den fazla doğrulanmış tekne kayıtlı. 2023 yılında hedef ise lokasyon ve ülke sayısını daha da artırmak.