Travel Turkey’in havayolu sponsoru olmaktan memnuniyet duyuyoruz

2023 hedeflerimiz kapsamındaki 450 uçaklık bir filo ile 120 milyon yolcu taşıma hedeflerimize adım adım yaklaşmaktayız

5 Aralık 12:56

TOURISM EXCLUSIVE

THY Yurtiçi Satış Başkanı Emre Menevşe; “Ülkemizin turizm alanındaki önemli buluşmalarından Travel Turkey İzmir Fuarı’nda sizlerle biraraya gelmekten duyduğumuz mutluluğu ifade etmek istiyorum. Kültür ve Turizm Bakanlığımızın değerli çabaları ve direkt turizm hamlesiyle ülkemiz bu sene 40 milyondan fazla ziyaretçiye ev sahipliği yaparken Milli bayrak taşıyıcısı olarak rakipsiz hizmet kalitemiz ile ülkemize milyonlarca turisti kazandırmanın ve sektöre çok değerli katkılar sağlamanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

Yurtdışından 122 farklı destinasyondan sektörünün önemli isimlerinden oluşan 3000 kişiyi ülkemizde ağırladık

Bu sene Türk Havayolları olarak ortaklığımızın düzenlemiş olduğu fam tripler ile yurtdışından 122 farklı destinasyondan sektörünün önemli isimlerinden oluşan 3000 kişiyi ülkemizde ağırladık. Bu ziyaretler sonucu ülkemiz ile ilgili olumlu paylaşımlar ve geri dönüşler alırken aynı zamanda yolcu trafiğimizi arttırarak sektörün canlanmasına katkıda bulunduk.

Yeni hat açılışlarımıza ve planlamalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz

Dünyanın en geniş filolarından biriyle uçtuğumuz 126 ülkedeki 316 şehir ile dünyanın en fazla noktasına uçan havayoluyuz. Yeni hat açılışlarımıza ve planlamalarımıza da hız kesmeden devam ediyoruz. 2019 yılı planlamamızda Rovaniemi ve Şivan, 2020 yılı planlamamızda Osaka ve Rivark hatları yer almaktadır. Bugün Rovaniemi uçağımız ilk uçuşunu yapmak üzere kalkış yaptı.

2023 hedeflerimiz kapsamındaki 450 uçaklık bir filo ile 120 milyon yolcu taşıma hedeflerimize adım adım yaklaşmaktayız

Hayata geçen İstanbul Hava Limanı ile Türk Havacılığı ve turizm sektöründe büyümemiz ile 2023 hedeflerimiz kapsamındaki 450 uçaklık bir filo ile 120 milyon yolcu taşıma hedeflerimize adım adım yaklaşmaktayız. Siz değerli paydaşlarımızın destekleriyle bu hedeflerimize ulaşacağız.

 

Menevşe; “Bu amaç doğrultusunda dünyadaki turizm sektörü profesyonellerini bir araya getiren, sektördeki en son yeniliklerin paylaşılacağı, yeni seyahat eğilimlerinin ve tatil destinasyonlarının tanıtılacağı, sektöre büyük katkısı olan Travel Turkey’in havayolu sponsoru olmaktan duyduğumuz memnuniyeti bildirirken organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ederim” diyerek sözlerini noktaladı.