TÜROFED Başkanı Osman Ayık: Tanıtımda alışılmışın ötesine geçmeliyiz

Tanıtımda artık yeni bir stratejiye ihtiyaç olduğunu ileri süren Türkiye Otelciler Federasyonu Başkanı Osman Ayık, destinasyon ve bölgesel bazlı tanıtımlar yapılması gerektiğini söyledi

26 Kasım 10:50

TOURİSM EXCLUSİVE

Tanıtımda artık yeni bir stratejiye ihtiyaç olduğunu ileri süren Türkiye Otelciler Federasyonu Başkanı Osman Ayık, destinasyon ve bölgesel bazlı tanıtımlar yapılması gerektiğini söyledi.
Tanıtımda artık alışılmış tarzın ötesine geçmek gerektiğini savunan Türkiye Otelciler Federasyonu Başkanı Osman Ayık, bu konuda bakanlıkla birlikte hareket etmek istediklerini ve bu yönde hazırlıklar yaptıklarını söyledi. Türkiye'nin destinasyon ve bölgesel bazlı bir tanıtıma ihtiyaç duyduğunu ifade eden Osman Ayık, "Parçalı ve destinasyon temelli bir tanıtımına gitmeliyiz. Artık başka bölgeleri de devreye sokmalıyız" dedi.

Yatak arzındaki artışının kontrol altında tutulması gerektiğini belirten Osman Ayık, mevcut kapasitenin kompozisyonunun da değiştirilmesi gerektiğini söyledi. Turizmin artık Türkiye'de devlet politikası haline getirilmesi gerektiğini söyleyen Osman Ayık sözlerine şöyle devam etti: "Ülke olarak rasyonel ve dinamik bir master plana ihtiyacımız var. 2023 Strateji Belgesi güncellenerek bu planın yol haritası olabilir" dedi.

Standartları sağlayan belediye belgeli otelleri de çatıları altında toplayacaklarını açıklayan Türkiye Otelciler Federasyonu Başkanı Osman Ayık, bu konuda tüzüklerini değiştirdiklerini söyledi. Belediye belgeli otellerin standartlarını geliştirmek için bir çalışma başlattıklarını anlatan, Osman Ayık, "Belediye belgeli otelleri de TÜROFED çatısı altında toplayarak Türkiye genelini kapsayan bir yapılanma içine gireceğiz" dedi.