TUROYD 3. Gala Yemeği Gerçekleşti

Turizm Otel Yöneticileri Derneği (TUROYD)30 Ocak tarihinde, Hilton Garden Inn Istanbul Beylikdüzü Hotel’de, üyelerinin yoğun katılımıyla 3. Gala Yemeği’ni düzenledi

31 Ocak 11:20

TOURISM EXCLUSIVE

 

Hilton Garden Inn Istanbul Beylikdüzü Hotel Genel Müdürü Ertuğrul Uzak; “Öncelikli olarak Hilton Garden Inn Otelimize hoşgeldiniz. Birlik ve beraberliğin bir kat daha önem arz ettiği bu yıllarda bu güzel derneğimizi kurup, bu noktalara getirdiğimiz için herkese öncelikli olarak kurucusundan üyesine, ülkenin dört bir tarafına açtığı temsilciliklerimiz oldu.

Çok bebek bir dernek olmamıza rağmen 3 yılda büyük bir aşama kaydettik. Emeği geçen herkesi tebrik etmek istiyorum. Ülkemiz bir takım sıkıntılar yaşadı, bir de doğal afet yaşadık, Elazığ’da yıkım oldu, 41 vatandaşımız vefat etti.

Onların anısına herkesi bir dakikalık saygı duruşuna davet ediyor ve rahmet diliyorum, ruhları şad olsun. Birlik ve beraberliğimizin artmasını diliyorum” dedi.

TUROYD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Can Aksu; “Turizm basınının güzide emektarlarını saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Kuruluşumuzdan bugüne kadar olan aşamada Türk turizm basınının desteği bize çok olmuştur. Bizim aslında kuruluş amaçlarımızdan bir tanesi hayata anlam katan işler yapmaktı. Yani Türk turizm profesyonellerinin mutlak bir şekilde Türk turizm politikalarına etki yaratacak politikalarının olduğu o deneyime sahip olması ve artık koltuklardan kalkıp, Türk turizm siyasetinde aktif rol oynamasıydı. Çok şükür bugünleri yaşıyoruz. 81 ile dokunuyoruz, 17 ülkeye dokunuyoruz, politikalar üretiyoruz. Bizde naçizane bir şekilde 85 milyar dolarlık yatırımları en iyi şekilde nasıl yönetiriz, daha iyi nasıl yöneteceğiz bu konularla ilgili kendimizi hem eğitiyor, hemde çalışmaları sürdürüyoruz. Dolayısıyla 3. Geleneksel Galamızda sizleri aramızda görmekten büyük onur duydum. Bir anda çok acı günler yaşadık. Yaşamaya da devam ediyoruz. Yarınımızın ne olduğunu da bilmiyoruz ama bence hayat şu an ki hayat. Şu anı yaşamaya çalışalım, an önemlidir, hayata güzel şeyler ekelim, güzel şeyler biçelim. Hepinizi çok seviyoruz. İyi ki varsınız, iyi ki geldiniz, bizleri onurlandırdınız” dedi. TUROYD Başkanı Ali Can Aksu; “Bugün bu organizasyonun gerçekleşmesinin ana aktörü özellikle Hilton Garden Inn Yönetim Kurulu Başkanına, Genel Müdürüne ve tüm çalışanlarına çok teşekkür ediyorum” dedi.

Turizm Duayeni Hüseyin Baraner’e TUROYD Ailesi olarak hediye takdim edildi.

Turizm Duayeni Hüseyin Baraner; “Değerli meslektaşlarım, değerli dostlar, ben 44 yıldır Türkiye turizminin içinde bir şekilde faal ve aktif durumdayım. Yüzlerce, binlerce Türk otel müdürü arkadaşlarla tanıştım. Yıl 2020, Türkiye’de yapılan bütün yatırımların esas taşıyıcısı, esas gerçekleştiricisi Türk otel müdürlerinin bilgisi ve vizyonuyla gerçekleşmiştir. Dünyanın hiç bir ülkesinde bu kadar ulu, bu kadar büyük, bu kadar devasa bilgi Türk yatırımcısına bu kadar iyi niyetle sunulmamıştır. Türk otel müdürlerinin Türkiye ekonomisine kendi zor yaşamlarında, kendi zor şartlarında kazandıkları bilgileri bu kadar cömertçe sunmaları başka hiç bir ülkede bugüne kadar yaşanmamıştır. Türkiye’de yapılan otel projelerinin %96’sı tutmuştur. Bunun da sebebi donanımlı, vizyon sahibi, akıllı, bilgili ve tecrübe sahibi Türk otel müdürleri sayesinde gerçekleşmiştir. Bunu herkesin bilmesi gerekir. Bugün burada, fuarda olsun, Antalya’da olsun, Didim’de olsun, İstanbul’da olsun yaratılan Türkiye Cumhuriyeti değerlerinin esas kurucuları otel müdürleridir. Bu bir sanattır, meslektir, buna Türk toplumundan, Türk kamuoyundan ve Türk siyasetinden büyük bir saygı istiyorum. Bu bilgi kolay kolay oluşmuyor. Böyle bir know-how motoru, makinası oluşturan bir birliğin başında değerli arkadaşım, kardeşim Ali olmak üzere hepinizin bundan sonraki yıllarda elele vererek bugüne kadar edindiğiniz bilgileri daha profesyonelce ekonomik akışın içine katmanızda faydalı da olabilir. Kendinize güvenin çünkü siz olmasaydınız bugün bu rakamları kimse zikredemezdi. Bunun bilincinde olun. Hepinize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Major İstanbul Orkestrası eşliğinde gece devam etti.