Uluslararası MICE Endüstrisi Derneği’nden Bolu Çıkarması

Uluslararası MICE Endüstrisi Derneği (I-MICE) koordinasyonu ve Koru Hotel Bolu ev sahipliğinde 12-13 Mart tarihlerinde Bolu - Abant tanıtım gezisi gerçekleştirildi

14 Mart 17:31

TOURISM EXCLUSIVE

Tanıtım gezisi Taraklı, Göynük, Akşemsettin Türbesi, Zafer Kulesi, Sünnet Gölü, Mudurnu ve Abant’ı kapsamakta olup, Profesyonel Turist Rehberi Cengiz Harun Arıkan’ın anlatımıyla bir çok acenta yetkilisi ve basın mensuplarının katılımıyla gerçekleşti.

I-MICE DERNEĞİMİZ BİR NEVİ SOSYAL SORUMLULUK ÜSTLENMEKTE OLUP, SEKTÖRE, İNSANA DOKUNAN FAYDA VE KATMA DEĞER ÜRETEN BİR OLUŞUMDUR

Organizasyonla ilgili demeç veren I-MICE 2. Başkanı Hüseyin Kurt; “Abant bizim için özel bir nokta. Gerek İstanbul gerekse Ankara’ya olan yakınlığı ile doğanın ve oksijenin içerisinde organizasyonlarımızı gerçekleştirebiliyoruz. Derneğimiz; sektöre ve insana dokunan, fayda ve katma değer üreten bir oluşum. Dinamik bir yapımız var.

Enerjimiz çok yüksek. Gerçekleştirdiğimiz organizasyonların içerisinde bölge içindeki noktalar, gezilecek, görülecek, yemek alınacak ve aktivite yapılacak yerlerin keşfi bizim için çok önemli. Dolayısıyla şehir veya kasaba hayatına yani yerele dokunuyoruz. Bu bağlamda bir tarafımızla da sosyal sorumluluk üstleniyoruz. 12 Mart günü programa Taraklı, Göynük ve Mudurnu gezilerimizle başladık. 

SÜNNET GÖLÜ DOĞAL YAŞAM HOTELİ’NDE HİZMET ZAYIF

Program kapsamında öğle yemeğini Sünnet Gölü’nde bulunan “Doğal Yaşam Hoteli’nde“ aldık.

Konumu itibariyle özel bir alanda olmakla birlikte servis, hizmet, personel yaklaşımı ve yiyecek kalitesi oldukça zayıftı. 

MUDURNU BELEDİYESİ’NİN ŞEFFAFLIĞI ÇALIŞANLARA DA YANSIMIŞ

Mudurnu’da yediğimiz bazlama tostun tadı damağımızda kaldı. Mudurnu Belediyesi, açık belediyecilik anlayışı ile yönetiliyor. Mudurnu Belediye Başkanı Mehmet İnegöl’ün odası açık. Başkanın odası açık olunca bu çalışan yönetici ve personele de yansımış. Belediye Başkanı Mehmet İnegöl’ü kutlarım.

 

KORU HOTEL RENOVASYON SONRASI BÖLGEDE Kİ ODA KAPASİTESİNİ ARTTIRMI

Hayatlarımızın belli noktalarında bize dokunmuş olan Koru Hotel’in renovasyonla geri dönmüş olması bizler için mutluluk verici oldu. Aynı zamanda çok daha fazla talebin Abant Bölgesi’ne gelebilmesi, bölgedeki oda kapasitesinin de artmış olması çok daha büyük organizasyonların buraya gelebilmesi adına güzel. Otelin eski hali ile ilgisi kalmamış. Odalar, restaurant, genel alanlar ve SPA alanı farkındalığı, fazlasıyla gösteriyor.

ABANT PALACE HOTEL’DE EVİNİZDE GİBİ HİSSEDECEKSİNİZ

13 Mart günü kahvaltı sonrası otelden ayrıldık. Abant Palace Hotel’de “Evinize hoş geldiniz“ ile karşılanıp, tesisi gezdikten sonra öğle yemeği için Taksim Otelcilik grubunun göl kenarında bulunan Köşk Hoteli’ne geçtik. Göl manzaralı restaurantta aldığımız BBQ’den sonra kahvelerimizi ise iskelede aldık. Nazik, sıcak ve samimi ev sahipliği adına Otel Müdürü Murat Bey, Grup Otelleri Satış Direktörü Mesut Bey, Grup Otelleri Satış Müdür Yardımcısı Atilla Bey ve Satış Müdürü Hikmet Bey’e çok teşekkür ederim.

BÜYÜK ABANT HOTELİ VE GÖL KAFE MANZARA VE KONUMU İLE ADETA GÖLÜN ÜZERİNDE HİSSİ VERİYOR

Öğle yemeği sonrası bölgenin bir diğer önemli, köklü ve nitelikli hizmeti ile ön plana çıkan Büyük Abant Hoteli’ne gittik. Oteli gezdikten sonra ikramlarımızı kendinizi adeta göl üzerinde hissettiren Göl Kafe’de aldık. Bizleri ağırlayan Otelin Genel Müdürü Mehmet Bey olmak üzere tüm ekibe çok teşekkür ederiz” dedi.

HÜSEYİN KURT, GELECEK ORGANİZASYONLAR HAKKKINDA BİLGİ VERDİ

Önümüzdeki günlerde gerçekleşecek organizasyonlar ile ilgili bilgi de paylaşan Kurt; “Önümüzde yoğun eğitim programlarımız olacak. 16 Mart günü Lionel Hotel İstanbul’da sektör profesyonellerine yönelik “Zaman Yönetimi ve Planlama Eğitim Atölyesi“, 30 Mart günü Fethiye’de “Davranış Eğitimi, Takım Çalışması, Motivasyon ve Aidiyet Yaratma Eğitim“ programı, Nisan ayında Bodrum ve çevresi tanıtım gezisi, Nisan ayında Antalya’da eğitim organizasyonu, Birlikte Güçlüyüz - Network Partisi, Mayıs ayında 2. kez “Kaz Dağları“ programı, Mayıs ayında “Romanya - Bulgaristan Fam Trip ve B2B“ programı yakın zamanda gerçekleştirmeyi planladığımız programlarımızdır. Hep birlikte üretmeye devam” dedi.

TANITIM GEZİSİNE KATILAN ACENTA YETKİLİLERİ VE FİRMALARI

Programa Katılan Firmalar ve Yetkilileri; Ahmet Kemal Alakurt - Dream on Event, Burcu Kısakürek - Unison Travel, Cemal Alyamaç - CML Turizm, Deniz Suerkan - Brand Travel, Emre Özbasan - Lalit Turizm, Esra Çelikkol - Zenit Tour, Fatih Özkan - Berkbey Turizm, Galip Ölmez - YACO MICE, Hamza Ören - Hafel Turizm, Hüseyin Kurt- Oliva MICE, İbrahim Daşgın - Tamaya Turizm, Ilker Aktay - LVX Event, Koray Elagöz - Elagöz Turizm, Mehmet Dilbaz - Hafel Turizm, Mustafa Tekin - Tekinler Tour, Mine Karaçaylı - Dream on Events, Niyazi Şahin - Sümer Turizm, Nurçin Yürekli - CRN Creative & I-MICE YK Üyesi, Osman Bekiş - OSB Turizm, Oytun Tan- EventCorp Turkey, Pınar Turan, Taner Seçkin - Toys Event ve Türkay Yıldız - Inn Travel idi.