Antalyalı dönerci Cenevre’de altın ödülünü aldı

Yabancı turistlerin yoğun ilgi gösterdiği döner restoranı Hamdi Usta,  kısa adı BID olan (Internatıonal  Star Award for Gualıty (ISAQ) tarafından “Altın Yıldız Kalite Ödülü”nün layık görüldü.  Ödül İsviçre’nin Cenevre kentinde düzenlenen törenle verildi

10 Mayıs 19:18

TOURISM EXCLUSIVE

Kısa adı (BID) olan Business Initiative Directions tarafından dünyanın en prestijli kalite ödülü olarak kabul edilen ve sektöründe lider kurum ve kuruluşlara verilen “Uluslararası Altın Yıldız Kalite Ödülü”nün bu yıl 14’ncü gerçekleşti.   

İsviçre’nin Cenevre kentinde düzenlenen törende Business Initiative Directions (BID) Başkanı Jose E. Prieto, ödülü “Dönerci Hamdi Usta” Yönetim Kurulu Başkanı Halim Orhan ve Genel Müdür Yunus Orhan’a verdi. Ödülü Türkiye restoran sektörüne kazandırmanın haklı gururunu yaşadıklarını belirten Yönetim Kurulu Başkanı Halim Orhan;  “Dönerci Hamdi Usta” markasını şöyle anlattı;

“Sürdürülebilir kalite ve iş modellerinde inovasyonu ön planda tutan işletmemiz, dünyanın en eski dönercisi Kastamonulu Hamdi Usta’nın markasının sahibidir. Bu ödül ile 1855 yılından bugüne geçmişin izlerini de muhafaza ederek modern iş yönetim süreçlerini, kaliteyi ve inovasyonu mükemmel bir şekilde sentezlediğimizin göstergesidir” 

 

Genel Müdür Yunus Orhan da törende yaptığı konuşmada  “Geleneksel lezzetimiz olan döner, Kastamonulu Hamdi Usta ve Hamdi Usta’nın yetiştirmiş olduğu ustalar sayesinde dünya gastronomi literatüründe yerini aldı. Markamıza verilen bu ödül, başta “Dönerci Hamdi Usta” çalışanları, yöneticileri, tedarikçilerimiz ve bizi hiçbir zaman yalnız bırakmayan misafirlerimiz sayesindedir. Ayrıca bu ödülü “Dönerci Hamdi Usta”nın yetiştirdiği ve yine bugün işini mükemmel şekilde yapan bütün döner ustaları adına da aldık. “Dönerci Hamdi Usta” ailesi olarak, bu ödüle layık görülmek bir şirketin aynı anda hem geleneksel olmayı hem de modern görünmeyi bir arada başardığının göstergesidir. Bizim işletmemizin büyümesinde kilit rol ve en önemli faktör sürdürülebilir kalite ve lezzet anlayışıdır. Her geçen gün daha fazla inovasyonun hayata geçtiği bir dünyada, güçlü bir geçmişe ve gastronomi kültürüne sahip olan işletmemiz gelecekte de sektöre daha fazla katkı ağlayacaktır” dedi.