Bentour Reisen Provizyonları 100% veriyor

Bentour Reisen, tüketici acentaya rezervasyonun ön ödemesini yaptığı an hak edişin tamamını ödeyecek

18 Mayıs 20:46

TOURISM EXCLUSIVE

Uzun süredir Syahat Acentalar ve Tur Operatörlerde tartışılan Komisyon konusunda Acentalar seyahatin başlamasından ziyade ödemelerin rezervasyonların gerçekleştiğinde yapılmasını net bir şekilde talep ediyorlarSektörde uzun süredir Seyahat Acenta Partnerlerine sunduğu cazip komisyon modelleri ile bilinen Bentour Reisen, uygulamalarında, yapılan ilk paket rezervasyon itibari ile yapılan ciro ya bakmaksızın 11%  ve çoğu zaman bu oranlara ilave olarak kademe ve süper komisyon gibi hak edişleri ödemektedir. Bentour Reisen, bu duruma ilave olarak an itibari ile komisyon ödeme mantığını Seyahat Acentlaların lehine değiştirerek, tüketici Acentaya rezervasyonun ön ödemesini yaptığı an hak edişin tamamını ödeyecek.

Bentour Reisen CEO su Deniz Uğur;

“Daha önce de belirttiğimiz üzere, biz seyahat acenta partnerlerimizin bu zor zamanlarda yalnız bırakmıyoruz. “Bu nedenle ödeme politikamızı da değiştiriyoruz diye açıklamalarda bulunurken”, Korona krizinde en büyük darbeyi alan Turizm sektörü için alman hükümetinden herhangi bir destekleyici konsept sunulmaması bizi sarsıyor. Tüm Turizm sektörün acil desteğe ihtiyacı var. Ancak biz Tur Operatörler de elimizi taşın altına koyarak, Seyahat acentaların likiditelerini kaybetmeme adına yardımcı olabiliriz“ diye düşüncelerini paylaştı. Krizin başlangıcında Seyahat Acentalarina destek olabilmek adına provizyonlarının iadesinin alınmayacağını kamuoyuna duyuran ilk tur operatör Bentour Reisen, yeni uygulamaları ile bu stratejisini sürdürüyor. Haftalardır Bentour Reisen, daha önce yapılan ve ileri bir tarih icin muhafaza edilen rezervasyonların komisyonlarını tüketicinin ön ödemesi anında 100% ödeyerek, sektörün en önemli talebine karşılık vermiş oluyor.

Bentour Almanya Genel Müdürü Songül Göktaş-Rosati;

“Artık Rezervasyon yapmanın en önemli kriterinin “en ucuz fiyat” olmamasını umut ediyoruz. Hepimizin güvene ve yeterli kar marjları ile sürdürüle bilinir işletme modellerine ihtiyacımız var“ diye değerlendirmelerde bulundu. Bentour Reisen 1 Mayıs 2020 itibari ile ve geriye yönelik geçerli olmak üzere 31 Ekim 2020 tarihine kadar paket ya da sadece otel den oluşan rezervasyonlar için Seyahat acentalarına tüketicinin ön ödeme yapması ile beraber 100% komisyon ödemelerini gerçekleştirecek. (dinamik olarak paketlenen, tarifeli uçak rezervasyonu olan ve BENX üzerinden yapılan rezervasyonlar kampanya kapsama dışındadır).