BÜYÜKELÇİ SEDEF YAVUZALP “Tarihte Mozaik Yolcuğu” RESİM SERGİSİ

Türkiye Cumhuriyeti Kampala Büyükelçisi H.E. Sedef Yavuzalp’in kişisel sergisi “Tarihte Mozaik Yolcuğu”, Dışişleri Bakanlığı Suna Çokgür Ilıcak Sanat Galerisi’nde sergileniyor

10 Ocak 18:37

TOURİSM EXCLUSİVE

Sergi 27 Ocak’a kadar tüm sanatseverlerin ziyaretlerine açık olacak. Resimlerinde dünya medeniyetlerine ait olan ve müzelerimizde yer alan bazı antik mozaik eserleri yorumlayan Sanatçı - Büyükelçi Yavuzalp’in Dışişleri Bakanlığı Suna Çokgür Ilıcak Sanat Galerisi’ndeki sergisinin açılış konuşmasını Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Ümit Yalçın yaptı. Açılışta, Müsteşar Yardımcısı Kaan Esener, Müsteşar Yardımcısı Cihad Erginay ve Konsolosluk İşleri Genel Müdürü Mehmet Samsar da hazır bulundu. Ankara’daki yabancı misyon temsiliklerinden de özellikle büyükelçi seviyesinde yoğun katılım oldu.

Yavuzalp,özgün tekniğiyle eserlerinde bir yandan Anadolu topraklarında yaşamış olan bazı medeniyetleri konu alan akrilik tasvirleri yansıtırken öte yandan da mozaik esintisi veren tekniğiyle bazı Doğu Afrika temalarına ve 15. yüzyıl Uganda’sına ait bazı efsanelere de hayat veriyor.

Bugüne kadar Türkiye’de ve Uganda’da bazıları kişisel olmak üzere toplamda beş sergide yer alan Yavuzalp, bu sergisi ile Afrika ve Anadolu toprakları arasında kültürel bir köprü kuruyor. Sergi, 27 Ocak Cuma akşamına kadar mesai saatleri arasında tüm sanatseverler tarafından ziyaret edilebilir.

SUNA ÇOKGÜR ILICAK SANAT GALERİSİ

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI B BLOK – BALGAT, ANKARA

Tel: 0321 292 23 11