Doha Education City Golf Kulübü “Worldclass.Golf” kataloğuna katılan en yeni tesis oldu

Dünyaca ünlü golfçü José María Olazábel tarafından tasarlanan Doha Education City Golf Kulübü, uluslararası kalitede, en üst düzey golf sahalarının, merkezlerinin ve otellerinin listelendiği “worldclass.golf” kataloğuna eklenen en yeni tesis oldu

25 Ocak 11:19

TOURISM EXCLUSIVE

Doha şehir sınırlarında yer alan Education City Golf Kulübü, FIFA Dünya Kupası 2022’nin çeyrek finale kadar düzenlenecek maçlarına ev sahipliği yapacak Education City Stadyumu’nun tam arkasında kalıyor.  Ünlü golfçü Olazábel, merkezinde 18 delikli şampiyona sahasının yer aldığı, çölden ve dere yatağından da geçen 33 delikli bir tesis tasarladı.  

Golf Kulübü’nün altı delikli sahası, iki par 3'lü, üç par 4'lü ve beşli bir par özelliklerine sahip olup Olazábel tarafından küçüklerin, yeni başlayanların ve ailelerin dünya çapında bir golf sahasını kısa bir sürede deneyimlemeleri için özel olarak dizayn edildi. Buna ek olarak, ışıklandırmalı dokuz delikli par 3 sahası, 100-175 metre atış mesafesine sahip delikler ile tamamlanmıştır. 

Education City Golf Kulübü’ndeki Mükemmellik Merkezi, dünya standartlarında hazırlık ve eğitim imkânları sağlıyor ve golf sporunu öğrenmek için en doğru tesis seçimlerinden biridir. “Worldclass golf” kataloğunun Yayıncısı ve Genel Müdürü Michael Lenihan geçen ay tesisi ziyaret etti. Görüşmelerde Hat Denetleyicisi, Vuruş Laboratuvarı, Savurma Stüdyosu ve çift taraflı sürüş parkuru da dâhil olmak üzere, Education City Mükemmellik Merkezi’nin son teknoloji ekipmanlarla, dünya çapında golf oynamak için gösterişli imkânlar sunduğunu dile getirdi. 

Lenihan,” Education City Golf Kulübü’ndeki Mükemmellik Merkezi, dünya golfu açısından en önde gelen golf akademilerinden biri olmak için gerekli tüm imkânlara sahiptir ve tesiste ulaşılan seviyeye inanmak için mutlaka görülmesi gerekiyor " dedi. Ayrıca şunları ekledi: “Aslında tüm golf operasyonu gerçekten dünya standartlarında ve misafirler için sağladığı kullanıcı deneyimi ile kuşkusuz bölgedeki en iyilerden birisidir.”

“Woldclass golf” kataloğuna katılmak için yapılan daveti kabul eden Education City Golf Kulübü Genel Müdürü Michael Braidwood şunları aktarıyor: "Geçen sonbaharda yapılan “worldclass golf” lansmanını ilgiyle takip ettim ve Education City Golf Kulübü’nün de bu kataloğa kabul edilmek için gerekli şartları taşıdığını hemen fark ettim. Dünyanın en iyi tesislerinden birine sahip olduğumuzu belgelemek için çok çalıştık ve dünya standartlarındaki diğer tesislerin arasına katılmak için davet gelince, bir an bile tereddüt etmedik.”

Üye kulüplerin tamamını incelemek için lütfen www.worldclass.golf adresini ziyaret ediniz. Detaylı bilgi için de lütfen, David White’la dwhite@ecgolf.com mail adresinden ya da +974 4034 0614 numaralı telefondan iletişime geçiniz.

Doha Education City Golf Kulübü; Katar ve golf dünyası için örnek gösterilen projelerden biridir, ayrıca holistik yaklaşımla planlanan, golf sporunun gelişimi için devrim niteliğinde bir tesistir.  Kulüp değişik kısa oyun formatları, Mükemmellik Merkezi adı verilen son teknoloji öğrenme ve antrenman binası, hat denetleyicisi sürüş sahasından oluşuyor. İki kez büyük turnuva kazanan José María Olazábel tarafından tasarlanan tesis,  aralarında 18 delikli şampiyona golf sahası, 6 delikli şampiyona alanı ve 9 delikli 3 çukurlu bir sahanın da bulunduğu üç farklı özellikte sahaya sahip. Benzersiz 6 delikli şampiyonluk sahası golf gelişimini destekleyen hızlı ve farklı hedef kitlelere özel golf için delik başına 7 vuruş zemin seçeneği sağlıyor. Muhteşem golf sahalarına, Kulüp Evi ve Akademi binası tarafından tüm gün yemek seçenekleri sunulmaktadır. Kulüp Evi’nin çevresinde çeşitli çim sporlarının yapılabildiği büyük bahçeler de bulunmaktadır.