Dünyanın 3959 Şehrinde Kadınların Sırdaşı Oldu!

İki genç Türk girişimcinin tasarladığı Türkiye’nin ilk kadın asistanı, Pepapp yaklaşık 4 bin dünya kentinde kadınlar tarafından tercih ediliyor 

9 Haziran 12:00

TOURISM EXCLUSIVE

İSTANBUL - Workinton, sıra dışı başarılara imza atan genç girişimciler ve şirketlerin katma değerli üretim yaptıkları bir ekosisteme dönüştü. İşletme ve maliyetlerle zaman harcamak yerine Workinton’da hazır ofis kiralayan ve ortak çalışma alanlarını kullanan genç girişimciler, asıl işlerine odaklanarak kısa zamanda başarı elde ediyor. Pepapp da Workinton sosyal çalışma alanlarında büyümeye devam eden şirketlerden biri. 

Kadınların adet günlerini takip ediyor

İki genç Türk girişimcinin tasarladığı Türkiye’nin ilk dijital kadın asistanı uygulaması Pepapp, dünyanın dört bir yanına yayıldı ve Türkiye’deki faaliyetlerini de ortak çalışma alanlarının en geniş ağı olan Workinton’da sürdürüyor. Kadınların adet ve yumurtlama günlerini takip eden Pepapp, Hollandalı Ideafield şirketinden de 400 bin Türk lirası yatırım aldı. Kadınların özel dönemleri oldukça gizemli ve bir o kadar da stresli dönemler olarak görülüyor. Kadınların bu zor dönemlerinde eğlendirici ve bilgilendirici mesajlarla yanlarında olan Pepapp, Türkiye’nin ilk ve tek dijital kadın asistanı oldu. Pepapp, Android işletim sisteminde 650 bin, iOS işletim sisteminde ise 230 bin indirilme sayısına sahip.

İçeriği 5 kadın hazırlıyor

Pepapp, kullanıcısını tanıyan, onunla iletişime geçen ve kişisel tavsiyelerde bulunan bir dost ve asistan. Pepapp’ta kadınlara atılan tüm mesajlar, tavsiyeler ve Pepzine isimli blog dahilinde yayınlanan yazılar, konusunda uzman bir jinekoloğun denetimindeki beş kişilik kadın yazar ekibi tarafından hazırlanıyor. Kadınların adet dönemlerinde çok ciddi sorunları olduğunu ancak çoğu kadının bu sorunları kimseyle paylaşamadığını söyleyen Pepapp’ın kurucu ekibi, “Kadınlar bu dönemde daha çok ilgi ve şefkat bekliyor. Pepapp, kadınların dostu ve asistanı olarak hayatlarını kolaylaştırıyor, bir aplikasyondan öte bir arkadaş olarak her daim onların yanında olmayı hedefliyor.” diyorlar. 

 

Doktor hizmeti de geliyor..!

Birkaç ay içinde Pepapp üzerinden kullanıcılara uzman doktorlara danışma hizmeti de vermeye başlayacaklarını söyleyen kurucu ortak Emrah Yiğit, doktora gitme şansı olmayan veya çekinen kadınların uygulama üzerinden tıp hizmeti almasını sağlayacaklarını açıkladı. Böylece internette dolaşan bilgi kalabalığının önüne geçen “Pepapp Uzmanım” bölümü sayesinde kadınlar, sorularına en kolay şekilde doğru cevabı bir doktordan alacaklar.Kadının adet dönemi başladığından itibaren hayatlarının tüm anlarında yanında olan bir uygulama yarattıklarını ve her an kadınların ihtiyaçları doğrultusunda geliştirdiklerini ifade eden ekip, “Aylık olarak 450 bin kadının kişisel asistanı olarak görev yapıyoruz. Kadınların bu hassas dönemlerinde moral ve motivasyon veren mesajlarla onları mutlu ediyoruz.” diye konuştu. Ayrıca Pepapp’ın gelişen ve öğrenen bir uygulama olduğunu vurgulayan yaratıcı Pepapp ekibi, uygulamanın hamile, bebek, çocuk, partner ve anne versiyonlarının da yakında devreye gireceğini aktardı. 

5 yılda 36 dile çevrilecek

Şu anda İngilizce ve Türkçe dillerinde hizmet veren uygulama, önümüzdeki 5 yılda 36 dilde hizmet veren bir küresel asistana dönüşecek. Bu süreci şöyle özetliyorlar: “Şu anda dünyanın 3.959 şehrinde kullanıcılarımıza hizmet veriyoruz. Bu yıl dünya pazarlarına daha çok açılacağız. Rusya, Azerbaycan, Ukrayna, Hollanda, Almanya, İspanya, Mozambik gibi ülkelerde çok yoğun kullanılan Pepapp’ın Zimbabwe’de 6, Gana’nın Akra şehrinde ise 40 kullanıcısı var. Mardin Kızıltepe’de ise tam 654 kişi Pepapp kullanıyor. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde kadınlar, bu hassas dönemleri ile ilgili soru soracak kimse bulamıyor. Çünkü o bölgelerde regl gibi kadınlara dair özel durumlar tam bir tabu. Biz onların yardımcıları ve hayatlarının en güvenilir sırdaşları oluyoruz.” 

Workinton’da yeşerdi

Workinton’un iş süreçlerine yaptığı katkıyı da anlatan Emrah Yiğit, “Yeni ilişkiler kurduğumuz Workinton’da etkileşim üst düzeyde. Workinton’un 13 şubesi var, dolayısıyla bizim de 13 ofisimiz var. Gün boyu lezzetli ikramlar ve her zaman hazır taze kahvenin kokusu eşliğinde ideal bir çalışma ortamı yakalıyoruz.” diyor. Pepapp’ın Android ve iOS işletim sistemlerinde aylık ekran görüntüleme sayısı 30 milyona erişti. Kullanıcılar ortalama olarak uygulama içinde 1 dakika 50 saniye kalıyor ve bir ayda 5 milyonun üzerinde oturum açıyor.Son olarak Pepapp, Şubat ayında Antalya’da düzenlenen Startup Turkey yarışmasında Türkiye’nin en başarılı 15 girişiminden biri seçildi.