Dünyanın turizm buluşması Travel Turkey İzmir Fuarı başladı

Dünyayı İzmir’de buluşturacak 13. Uluslararası Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı, 43 ülke ve 36 ilden gelecek bin 300’e yakın katılımcısıyla kapılarını açtı

5 Aralık 12:08

TOURISM EXCLUSIVE

Türkiye’nin çeşitli destinasyonları ile dünyanın farklı coğrafyalarını bir araya getirerek, turizm sektörüne katkı sağlamayı hedefleyen Travel Turkey İzmir Fuarı, 5 – 7 Aralık tarihleri arasında kıtalararası buluşmayı üç gün boyunca dolu dolu yaşatacak. Tüm dünyanın dikkatini çeken Şanlıurfa Göbeklitepe’nin görücüye çıkacağı fuarda, 46 ülkeden sektörel satın almacının kente gelmesi ve B2B görüşmeler gerçekleştirmesi bekleniyor.  Turizm sektörünü yakından ilgilendiren özel etkinliklerin de gerçekleşeceği fuarda, önemli isimler de yer alacak.  

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde, İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TURSAB) ve İZFAŞ ortaklığında düzenlenecek Travel Turkey İzmir Fuarı; üç gün boyunca turizmin kalbi olacak. 5-7 Aralık tarihlerinde dünya ile buluşarak sektör profesyonellerini ağırlamaya başlayacak Travel Turkey İzmir; Fuarizmir Gaziemir’de A ve B hollerinde gerçekleşecek. Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı ve Kongresi’nde acente ve tur operatörleri, oteller ve konaklama tesisleri, havayolu şirketleri, Uluslararası Destinasyonlar, iş ve kongre turizmi, sağlık turizmi, yat ve kruvaziyer turizmi, konsolosluklar, turizm merkezleri, birlik ve dernekler, turizm taşımacılığı, kongre ve ziyaretçi büroları, otel ekipmanları, alternatif turizm ve seyahat teknolojileri ile turizm medya kuruluşlarının yanı sıra valilikler, belediyeler, ticaret odaları ile kamu kurumları yer alacak. 

Bin 300’e yakın katılımcı

Travel Turkey İzmir, bin 300’e yakın katılımcıyla düzenlenecek. A ve B Holü, fuar boyunca profesyonel ziyaretçiye açık kalacak. Son tüketici ise sadece 7 Aralık’ta fuarı ziyaret edebilecek. Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı, 43 ülke ve 36 ilden katılımcıyı İzmir’de buluşturacak. Binlerce ziyaretçiyi ağırlaması beklenen 13. Travel Turkey İzmir Fuarı,  10:00 ile 18:30 saatleri arasında ziyaret edilebilecek. 

2020 turizm anlaşmalarının Türkiye’deki başlangıç noktası !

Travel Turkey İzmir, ülke ve dünya turizm devlerini bir araya getirmeye bu yıl da devam edecek. Türk Hava Yolları (THY) desteğiyle bir klasik haline gelen alım heyeti programı, dünyanın çeşitli noktalarından sektör profesyonelini İzmir’de buluşturacak. İki gün sürecek alım heyeti programı kapsamında ülkeye en çok ziyaretçinin geldiği Rusya, Almanya, İngiltere, Bulgaristan ve İran başta olmak üzere 46 ülkeden 200’e yakın satın almacı ağırlanacak. Sektörün tüm bileşenlerinin buluşma noktası olacak organizasyonda dünyanın farklı coğrafyalarından İzmir’e gelecek turizm profesyonelleriyle yapılacak ikili görüşmeler sayesinde fuar; 2019 son çeyreğine ve 2020 Türkiye turizm gelirlerine önemli katkılar sağlayacak.

Göbeklitepe Travel Turkey İzmir’de

Ülkemizde 2019’un “Göbeklitepe Yılı” olarak ilan edilmesiyle birlikte bölge büyük ilgi görürken, 13. Uluslararası Travel Turkey İzmir Fuarı’nda 3D görselleriyle ve ‘’Özel Göbeklitepe Sergisi’’ ile bölgenin tanınırlık oranının dünya çapında arttırılması hedefleniyor.

Travel Turkey İzmir Turizm Fuarında “İzmir Sokakları” ile Ege Rüzgarı Esecek!

13. Travel Turkey İzmir Fuarı, bu yıl “İzmir Sokakları Özel Bölümü” ile renklenecek. İzmir’in ilçe belediyelerinin yer alacağı bu özel bölümde, her ilçe kendine özgü zenginliklerini tanıtacak. Türkiye başta olmak üzere dünyanın çeşitli yerlerinden gelecek sektör profesyonelleri, İzmir’i tanımanın yanında ilçelerin güzelliklerini de görme imkanı yakalayacak.

Özel bölümler

Her yıl bünyesinde gerçekleşen özel etkinliklerle sektöre zengin içerikli bir platform sunan Travel Turkey İzmir Fuarı, katılımcılarına sunduğu fırsatlar ile büyümeye ve dünya turizm sektöründe tanınmaya devam ediyor. 13. kez gerçekleşecek Travel Turkey İzmir Fuarı’nda son yıllarda yoğun talep gören “Alternatif Turizm” ile ilgili özel bir konsept oluşturuluyor. Homeros Dağ Sporları Merkezi meraklılarına özel bir etkinlik parkuru hazırlayacak. Fuarda uluslararası destinasyon tanıtımlarından yerel yönetim buluşmalarına; alternatif turizminden dijital dönüşüme kadar pek çok etkinlik yer alacak. Fuar boyunca ilk iki gün aynı anda üç farklı yerde kurulacak özel sahnelerde fuar boyunca gerçekleşecek etkinliklerde sektörün uzmanlarını bir araya getirecek. Ayrıca, son iki yıldır fuara yeni bir soluk kazandıran “ttitech” - Seyahat Teknolojileri özel bölümü içerisinde bu sene ilk defa kurulacak olan ‘’Start Up Pavilyonu’’ ile Türkiye’deki girişimcilik projelerinin geliştirilmesine fayda sağlanırken; ‘’tti-alternative’’ Özel alanında ise Alternatif Turizmine yönelik uygulamalar gerçekleştirilecek. Ayrıca; havayolu şirketlerinin uçak bileti çekilişleri, Etiyopya ve Ruanda geleneksel etkinlikleri, kahve sunumları, dans gösterileri ile fuar bu yılda renkli görüntülere sahne olacak.