Fransız Sarayı’nda Gastronomi Zirvesi

Le Cordon Bleu’nün ünlü mezun şefleri Fransız Sarayı’nda gastronomi trendleri sunacak

10 Ocak 17:35

TOURISM EXCLUSIVE

“Gastronomi Trendleri Buluşması 2019”da Le Cordon Bleu mezunu ünlü şefler ve kanaat önderlerini buluşuyor.  Mutfakta prestijin ve mükemmelliğin simgesi Le Cordon Bleu’nün ünlü mezun şefleri ve sektörün vizyonerleri 2019 yılının gastronomi trendlerinden öne çıkan atıksız mutfak ve sürdürülebilirlik konusunu sektörle paylaşıyor!

Dünyanın en prestijli mutfak sanatları okulu Le Cordon Bleu ile Özyeğin Üniversitesi iş birliğinde bu yıl 3.sü düzenlenen, “Gastronomi Trendleri Buluşması 2019” Le Cordon Bleu mezunu ünlü şefler ve kanaat önderleri ile 15 Ocak Salı günü Fransa Sarayı’nın büyülü atmosferinde “Atıksız Mutfak” teması ile gerçekleşecek.

Değişen dünya, zevkler ve tatlar ile beraber en dinamik sektörlerden biri olan yeme-içme sektörü, her sene kendini güncelliyor, trendler yaratıyor ve dinamiklerini değiştiriyor. Son senelerin en öncelikli konuları arasında yer alan atıksız mutfak ve sürdürülebilirlik de birçok farklı trendi etkileyen bir makro trend olarak ortaya çıkıyor. Bu sebeple Le Cordon Bleu‘nün ulusal, uluslararası mezun şefleri ve eğitmen şeflerinin trendleri değerlendirdiği 3.Gastronomi Trendleri Buluşması’nın ana teması bu sene ‘Atıksız Mutfak’ olarak belirlendi. 

Etkinliğin açılış konuşmasını Fransa Başkonsolosu Bertrand Buchwalter ve Le Cordon Bleu Türkiye Direktörü Defne Ertan Tüysüzoğlu yapacak. Bu yılın teması kapsamındaki farklı alanlar, yeni fikirler mercek altına alınacak, aynı zamanda tarifler ve lezzetler de paylaşılacak.

Le Cordon Bleu Yönetici Eğitmen Şefi Erich Ruppen, Le Cordon Bleu Mezunları; Nicole’un sahibi ve Executive Şefi Aylin Yazıcıoğlu, The Marmara Collection Taksim ve Esma Sultan Yalısı Executive Şefi Tolga Özkaya, Londra Yaz Restaurant’ın Yönetici Şefi Umut Karakuş, Markus Prime Ribs Society’nin kurucusu Emirhan Paralı, Eğitmen Şef ve “Bakır Tencere” yemek kitabının yazarı Semen Öner, “Şerife ile Yaşam” programlarını hazırlayan ve yemek atölyeleri düzenleyen Şerife Aksoy ve 10’dan fazla ülkede catering hizmeti veren İsrailli Şef Omri Magal’ın katılımıyla yapılacak buluşmada; Le Cordon Bleu şefleri ve mezunları trendleri ve sektörün yönelimini değerlendirecekler. 

Bu sene ilk defa; Hürriyet köşe yazarı Müge Akgün moderatörlüğü’nde gerçekleşecek panelde, WWF Genel Müdürü Aslı Pasinli, İnce Kiler’in kurucusu Nazlı Pişkin, Swissotel’in Executive Şefi Ali Ronay, Ek Biç Ye İç’in Genel Koordinatörü Aycan Tüylüoğlu’ndan “Atıksız Mutfak” konusunu dinliyor olacağız. 

Bu ilham verici geleneksel buluşma önümüzdeki senelerde de Le Cordon Bleu önderliğinde sektöre yön vermeye devam edecek.

Le Cordon Bleu ile mutfağın büyülü dünyasına yolculuk…

Özyeğin Üniversitesi – Le Cordon Bleu İş Birliği

 

2012 Temmuz ayında, Özyeğin Üniversitesi ve Le Cordon Bleu iş birliği kapsamında, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Lisans Programı ve Otel Yöneticiliği Lisans Programı’ndaki “mutfak sanatları” dersleri alanlarında uzman Uluslararası Le Cordon Bleu Master Şefleri tarafından verilmektedir. Bunun yanı sıra 20’den fazla ülkede olduğu gibi, üniversite öğrencisi olmasa da mutfak sanatları alanındaki yetkinliğini geliştirmek ve bunu uluslararası saygı gören bir Sertifika ile taçlandırmak isteyen, ya da kariyerini değiştirmeyi hedefleyen herkes için Le Cordon Bleu Sertifika Programları lezzetli bir geleceğin kapılarını açmaktadır.