"İstanbul ayağa kalkarsa Türkiye uçar"

Türkiye'nin sosyal ve ekonomik olarak kucaklaşmaya ihtiyaç var

5 Mayıs 19:35

TOURISM EXCLUSIVE

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne Anadolu kentlerine tur düzenlemeyi öneren TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, "Türkiye'nin sosyal ve ekonomik olarak kucaklaşmaya ihtiyaç var" dedi. İstanbul Turizminde Sürdürülebilir Çözümler ve Yeniden Kazanma İçin Arama Konferansı'nda konuşan TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, "Kürsülere ve seçim sandıklarına alışığız, fakat turizmin ustalarının karşısında konuşmak göründüğünden daha zor" dedi.


İstanbul'un kent olarak korunmaya ihtiyacı olduğunu savunan Başaran Ulusoy, özellikle kentin siluetinin korunmasına yönelik çalışmalar yapılması gerektiğini savundu.İstanbul'a geçmiş yıllarda 1600 kruvaziyer seferiyle 2.5 milyon turist geldiğini hatırlatan Başaran Ulusoy, mevcut kurvaziyer limanlarının durumuna dikkat çekerek bir an önce çözüm bulunmasını istedi. Yenikapı Limanında veya Ataköy limanında kruvaziyerler için düzenleme yapılmasını isteyen Başaran Ulusoy, "Bunları konuşmamız lazım. İstanbul'u ayağa kaldırırsanız Türkiye'yi uçurursunuz" dedi.


 

İstanbul Büyük Şehir Belediyesi'nin Anadolu'da seçilecek 10 vilayet ile İstanbul arasında otobüs turu düzenlemesini teklif eden Başaran Ulusoy şöyle devam etti: "Doğu ile batıyı kucaklaştıracak turlara İBB'nin öncülük yapması lazım. Fakat acentelerle yapmak koşuluyla... Türkiye'nin sosyal ve ekonomik olarak kucaklaşmaya ihtiyaç var. Biz hazırız. Sektörün diğer aktörlerinin de hazır olduğunu umut ediyorum".