İstanbul’da bulunan 5 yıldızlı  otelin SPA’sında hırsızlık 

İstanbul Gayrettepe’de bulunan otelin 14’nci katındaki Spa’da hırsızlık olayı yaşandı

26 Aralık 12:34

TOURISM EXCLUSIVE HABER -Bora ÖZGEN

İSTANBUL- Ünlü  Otelin 14. katında bulunan SPA bölümünde iki müşterinin paraları ve değerli eşyaları çalındı. Haber Merkezimize telefonla arayarak yaşadığı olayı anlatan mağdur E.K adlı kişi başka mağdurlarında olduğu ve o isimleri de tarafımıza bildirdi. Mağdur kişi E.K durumu otel Genel Müdürüne anlattığı fakat Spa'nın alt kullanıcı kiracısı olduğunu söyleyerek görüşmeyi sonlandırdığını dile getirerek yardımcı olmadıklarını dile getirdi. 

2800 LİRASI VE 7 BİN DOLARLIK ROLEX SAATİ ÇALINDI

E.K’nın nişanlısı ile birlikte gittiği  Otelin 14. katındaki SPA’nın şifreli dolabında 2.800 TL  parasının ve 7 bin dolar değerindeki Rolex saatinin çalındığını belirtti. Hırsızların dolapta bulunan 2 son model İphone telefonlara dokunmadığını ifade etti. O anda SPA’da bulunan tanımadıkları S.K adlı bir müşterinin de dolabının açıldığını ve parasının çalınmış olduğuna tanıklık ettiğini ve o kişide doğruladığını açıkladı. 

POLİSE İFADE VERİP ŞİKAYETÇİ OLDU

Yaşanan olay sonrası otel yönetiminin kendilerine yardımcı olmadığını ifade eden E. K., şikayet için gerekli olan şirket unvanını bile vermediklerini ve ‘değerli eşyalarınızı neden buraya bıraktınız’ diyerek kendilerini suçladıklarını söyledi. Konuyla ilgili olarak Turizm Bakanlığı’na ve CİMER’e şikayette bulunduklarını kaydeden E.K. ve nişanlısı Selçuk Y.’nin polise verdiği ifadede aşağıdaki gibidir.

İFADE TUTANAĞI

 ‘’05.12.2019 günü saat 18 sıralarında Gayrettepe Mahallesi Prof. Dr. Bülent Tercan Caddesi üzerinde bulunan Otel’in Spa bölümüne gittim. Burada bulunan soyunma odasında üzerimi değiştirdim ve özel eşyalarımı soyunma odasında bulunan şifreli dolaba koydum. Aynı gün saat 19.30 sıralarında tekrardan üzerimi değiştirmek için dolabımı açtığımda, dolapta bulunan pantolonumun cebindeki 2.800 TL paranın ve seri numarası 7Q52H066 olan ROLEX marka saatimin dolapta olmadığını fark ettim. Bu durumu Spa bölümünde görevli personele anlattığımda 155’i arayarak durumu bildirdiler. Ben de bugün polis merkezine geldim. Şifreli dolabımda meydana gelen hırsızlık konusunda hem hırsızlığı yapan şahıstan hem de yeterli güvenlik önlemi almayan sorumlulardan davacı ve şikayetçiyim.’’diyerek ekte bulunan tutanağı tutturdu. 

 

 


Fotoğraf Galerisi