Kadir Uğur‘dan Türkiye Turizmine  Korona önerisi

BENTOUR REISEN Kadir Uğur Yönetim Kurulu Başkanı Türkiye de başlayacak olan Korona kriterleri ve Korona kontrolünü değerlendirdi

13 Mayıs 19:32

TOURISM EXCLUSIVE

Diğer ülkelerin hala uykuda bulunduğu su sıralar bizim TÜV standartları belgeli bir kriterler kitabi ortaya koymamız hepimizi heyecanlandırdı.Tabii teoride çok güzel görünen bazı noktaların pratik de nasıl isleyeceğinin düşünülmesi de gerekmektedir. Uzun yılların turizmcisi olarak düşüncelerime takılan konu,  Türkiye de hava alanın da yapılması istenen Korona testi.

Bu testin Türkiye ye hava yolu ile gelen müşteriye Türkiye girişinde yaptırılması kafalarda soru işaretlerine yol açıyor

Türkiye’ye inen 100 yolculu bir uçağın testi ve alınacak netice 5 saati bulacak. Biriken bu kadar yolcuyu pasaporttan önce nerede tutacağız. Yoğunluğu nasıl ikişer metre araya yayacağız. İki kişide pozitif çıkan test sonucu bütün uçağın karantinaya gönderilmesini gerektirecek. Bu da yolcu mağduriyetine ve oteller de kayıplara yol açacak. Kaldı ki potansiyel turist bu riski üzerine alıp Türkiye ye rezervasyon yaptırmayacak.

Bizim yurt dışından tavsiyemiz

Bu testlerin yurt dışında ki yolcunun uçacağı hava alanında uçak şirketi tarafından yaptırılıp Türkiye ye sıhhatli kişilerin gönderilmesi. Veya müşterinin uçuştan en geç 24 saat önce test yaptırıp hava alanına gelip sağlık raporu ile Türkiye ye uçması.Ümit ederim bu konu üzerinde çabuk sonuca varırız.