KLİNİK PSİKOLOG BUSE GÖÇMEN’DEN ÖZEL PROGRAM: HEDEF COVID

Sağlıklı beslenmeden ruh sağlığımıza kadar çeşitli alanlarda bilgiler sunan Buse Göçmen, dünyada salgın sürecini bizden hemen önce yaşayan İtalya’dan da konuklar ağırlıyor

9 Nisan 19:28

TOURISM EXCLUSIVE

 

Brain Goals Psychology Center Kurucusu Klinik Psikolog Buse Göçmen, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs sürecinde topluma destek olabilmek adına “Hedef Covid” programını Instagram üzerinden hayata geçiriyor. Karantina koşullarında evde olduğumuz bugünlerde süreci en iyi şekilde atlatabilmek için kendi alanının yanı sıra gerekli konularda uzmanlarla beraber öneriler sunan Klinik Psikolog Buse Göçmen’e göre, “Bu süreçte sağlıklı ve temiz bilgi edinmek çok önemli…”

Sağlıklı beslenmeden ruh sağlığımıza kadar çeşitli alanlarda bilgiler sunan Buse Göçmen, dünyada salgın sürecini bizden hemen önce yaşayan İtalya’dan da konuklar ağırlıyor. İtalya’da yaşayan Marco Cagnazzi’yi deneyimlerini ve tavsiyelerini izleyicilerine iletmesi için davet eden başarılı psikolog, bu şekilde sosyal izolasyonun önemine değinerek sürecin daha iyi kavranmasını sağlamayı hedefliyor.

HAFTA SONU PROGRAMININ KONUĞU; BLUES SANATÇISI IVAN SINGH

Pozitif düşünce ve olumlamaların içinde bulunduğumuz dönemi kolay atlatmamızı sağlayacağını vurgulayan Göçmen, programın detaylarına ilişkin şu bilgileri aktardı: “Bağışıklık sistemimizi güçlü tutmak için öncelikle ruh sağlığımızı da dayanıklı hale getirmemiz gerekiyor. Program sürecinde tavsiyelerimle birlikte bu hafta sonu, 11 Nisan Cumartesi günü saat 20.30’da İspanya’nın çok değerli bir blues sanatçısı olan Ivan Singh ile birlikte olacağız. Kendisi dünya çapında festivallerde sahne alan önemli bir müzisyen. Aslen Arjantinli olan Singh, kendi ülkesine özgü kutu gitarı özel teknikler ile çalıyor. ‘Hedef Covid’ programında hafta sonu düzenlemek istediğim bu motivasyon etkinliği kapsamında beni kırmayarak İspanya’dan Türkiye’ye destek olacak. Herkesi programımıza bekliyoruz.”

IVAN SINGH KİMDİR?

26 yaşındaki Ivan Singh, aslen Arjantin Cordoba’lı. Ülkesinde benzersiz bir kutu gitar ve özel çalma şekline sahip en büyük blues gitaristlerinden biri olan sanatçı, tüm Arjantin’in yanı sıra Amerika, Avrupa, Brezilya ve Şili’de de sahne almış bir isim. Chris Cain, John Primer, Súper Chican, Slam Allen (James Cotton), Lurrie Bell, Cedric Burnside, Linsey Alexander, Mike Wheeler, Jimmy Burns gibi başarılı isimlerle çalışan genç müzisyen, ayrıca dünya çapında Charly Garcia, Pappo Blues Band, Botafogo Don Vilanova, Vitico, Chizzo, La Mona Jiménez gibi kişilerle de çalışmış.