Lidya Grup, FESPA 2017 Fuarı’nda yoğun ziyaretler yaptı 

FESPA 2017 Fuarı’nın yıldızı Lidya Grup, yeni satış hedefleriyle ülkemize döndü

29 Mayıs 02:52

TOURISM EXCLUSIVE

 

Baskı sektörün lideri Lidya Grup, Almanya’nın Hamburg şehrinde 8 ile 12 Mayıs 2017 tarihleri arasında düzenlenen ‘Uluslararası Dijital Baskı Teknolojileri Fuarı – FESPA 2017’ye katıldı. 700’ün üzerinde katılımcı ve 20 binden fazla ziyaretçinin bir araya geldiği fuar, dijital baskı teknolojisindeki son yenilikleri gözler önüne serdi. Lidya Grup Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Öz, Lidya Grup Yönetim Kurulu Danışmanı Rıza Başoğlu, Lidya Grup Grafik Sanatlar Satış Direktörü Adem Öz, Lidya Grup Geniş Format Ürünler Satış Müdürü Mehmet Döner ve beraberindeki Lidya Grup heyeti fuarda hazır bulundu. Teknolojisiyle baskı sektörünün dünya devleri arasında yer alan Xerox, Epson ve EFİ markalarının Türkiye distribütörü olan Lidya Grup, fuar genelinde yaptığı ziyaretlerin ardından, yeni satışlar yapmakla birlikte, potansiyel satış hedefleri ile ülkemize döndü. 

Ülkemizin her alanda temsil edilmesi gerekiyor

Bu yıla çok iyi başladıklarını kaydeden Lidya Grup Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Öz, şunları söyledi: “Bizim dışımızda gelişen parametreleri, bizler düzeltemeyiz mantığından hareketle, mevcut durum içinde en iyisini yapmaya ve moralleri sürekli yüksek tutarak çalışma tempomuzu artırmaya devam ediyoruz. Stratejilerimizi de, büyüme odaklı oluşturduk. Ülkemizde krizlerin büyüme için ideal ortamlar hazırladığını da bugüne kadar yaşadık. Bu nedenle 2017 yılının ilk dört ayı Lidya Grup açısından ciddi büyüme ile sonuçlandı. 2016 yılının ilk dört ayına göre, 2017 yılının aynı döneminde ekipman satışlarında %75 gibi yüksek büyüme rakamına ulaşıldı. Bu yılı, geçtiğimiz yılın üzerinde bir büyümeyle kapatmayı hedefliyoruz” dedi.  

Dijital baskının devreye girmesiyle yeni iş imkanları doğdu 

Dijital baskının devreye girmesiyle fırsatlara odaklanılması gerektiğinin altını çizen Lidya Grup Yönetim Kurulu Danışmanı Rıza Başoğlu, şunları kaydetti:  “Ülkemizde baskı sektöründe dijital teknoloji her geçen gün payını artırıyor ve yeni iş imkanları ile büyüme fırsatlarını getiriyor. Bu süreçleri iyi yönetebilmek için uzun soluklu düşünce içinde yatırım planlaması yapılmalıdır ve kalite ile toplam sahip olma maliyetlerinin iyi değerlendirilmesinin gerektiği düşüncesi ile 2017 yılının fırsatlarına odaklanılmasının faydasına inanılmalıdır” diye konuştu. 

EFİ ve Epson, FESPA 2017’de yoğun ilgi gördü  

FESPA 2017’yi değerlendiren Lidya Grup Grafik Sanatlar Satış Direktörü Adem Öz, EFİ ve Epson’un yeni ürünleriyle fuarın gözdesi haline geldiğini ve her iki standın fuar ziyaretçileri tarafından yoğun ilgi gördüğünü kaydetti. Lidya Grup’un hizmet verdiği müşterilerinde bir “başarı hikayesi” yazmakta olduğunu ifade eden Lidya Grup Geniş Format Ürünler Satış Müdürü Mehmet Döner, “Firmalar, makine yatırımlarını yaparken; makineyi satın alacağı şirketin sattığı ürünün kalitesini, teknik servis kalitesini, lojistik altyapısını, stoklu çalışma yeterliliğini, sarf malzeme tedariğini ve en önemlisi finansman gücünü inceleyerek, olaya bütünsel bakıp öyle kararlarını vermelidirler. Lidya Grup, sektöre hem ürün, hem hizmet kalitesi getirmiştir. Elde ettiğimiz bu başarı, temsil ettiğimiz global markalardan, sürekli takdir almamızı sağlamaktadır” şeklinde konuştu.