Meeting Point Turkey 2017 turizm sezonuna hazırlanıyor

Meeting Point Turkey, Türk turizminin potansiyelini tekrar gerçekleştirebilmesi için yürüttüğü çalışmalarına ara vermeden devam ediyor

23 Aralık 08:40

TOURİSM EXCLUSİVE

 

Meeting Point Turkey birçok turizm bölgesine yönelik gerçekleştirdiği bölgesel değerlendirme ve planlama toplantıları ile 2017 turizm sezonu için yoğun bir çalışma yürütüyor. Son olarak Didim Kaymakamı İskender Yönden, Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay ve bölge işletmecileri ile bir araya gelen şirket, Didim turizminin güncel durumunu değerlendirdi, bölgeyle ilgili gelecek planlarını aktardı.

Türkiye'nin lider destinasyon yönetim şirketi Meeting Point Turkey, Türk turizminin potansiyelini tekrar gerçekleştirebilmesi için yürüttüğü çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Bu kapsamda Türkiye'nin önde gelen turizm bölgelerinden Didim'de turizmin yeniden canlandırılması çalışmalarına katkıda bulunan şirket; Didim Kaymakamı İskender Yönden, Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, bölge işletmecileri, STK başkanları ve otel yöneticileri ile bir araya gelerek bir durum değerlendirmesini yaptı ve bölge ile ilgili planladığı stratejilerini paylaştı.

Meeting Point Turkey adına Ege Direktörü Orhan Kangül ve Bodrum Kontrat Müdürü Hakan Alim'in katıldığı toplantıda, taraflar Travel Turkey İzmir Fuarı sonrası bölge durumunu ve 2017 verilerini değerlendirme şansı buldu. 2017 turizm yılının da geçtiğimiz sezon olduğu gibi zor geçeceği yönünde sinyaller olmasına rağmen, toplantıda karşılıklı iş birliği ve özverili bir çalışma ile hedeflenen başarılara ulaşılabileceği yönünde umut tazelendi.

Bodrum’a yönelik aktif pazarlamalar sonucunda, 2016 yılında Alman pazarından gelen turist sayısında yüzde 8.8 artış elde edildiğini belirten Meeting Point Turkey ekibi, Didim'de de tüm paydaşlar ile yürütülecek kapsamlı bir çalışma ile benzer başarılar yakalanabileceğini belirtti.Didim'in 2017 turizm sezonunda olumlu sonuçlar elde edebilmesi için iş birliği geliştirilmesi yönünde kararların alındığı toplantı, Meeting Point Turkey ekibinin katılımcılara gösterdikleri ilgi ve iş birliği için teşekkürlerini iletmesinin ardından sona erdi.