Osmanlı’nın hamam geleneği Hyatt Regency İstanbul Ataköy’de!

Osmanlı’nın eşsiz hamam geleneği benzersiz lezzetleri ve temalarıyla Hyatt Regency İstanbul Ataköy’de!

28 Ağustos 17:15

Düğün öncesi telaşındaki gelin ve damat adayları streslerini Hyatt Regency İstanbul Ataköy’deki Levana Spa’nın sunduğu Geleneksel Hamam Ritüellerinde atıyor.. Kişiye özel kese ayrıcalığı, portigo sabunu, özel şampuanlar gibi ayrıcalıkların yanında hamam sefasının olmazsa olmaz zenginlikleri olan fasıl ve yemek sefası da bu müthiş deneyimde yaşanabileceklerin yalnızca birkaçı.

Türk kültüründe çok önemli bir yer tutan geleneksel hamam geleneği, Hyatt Regency İstanbul Ataköy bünyesindeki Levana Spa ile benzersiz bir deneyime dönüşüyor. Sazıyla, sözüyle ve eşsiz lezzetleriyle özellikle düğün öncesinde en çok tercih edilen geleneksel ritüeller arasında yer alan hamam sefasına katılmak isteyen gelin ve damat adayları, Hyatt Regency İstanbul Ataköy Levana Spa’nın Geleneksel Hamam Ritüellerinde çok özel anlar yaşayacaklar.

Keyif, müzik, yemek ve bir hamam sefasının olmazsa olmazları bir arada!
Bedeni hamamda dinlendirmek ve doyasıya eğlenmek, düğün öncesi yaşanan tatlı telaşı huzura çevirmekte bire bir! Levana Spa’daki Gelin Hamamı ve Damat Hamamı’nda bu deneyimi mükemmel kılacak tüm unsurlar mevcut. Osmanlı usulü hamam tası ve peştamal eşliğinde, cilt tipinize özel kese ayrıcalığıyla tanıştıktan sonra, erguvan özlü şampuan, özel portigo sabunu, saç kremi ve vücut losyonundan oluşan hamam setiyle ruh ve beden temizliğini bir arada yaşayabilirsiniz. Hamam keyfinin kulağa ve damağa hitap eden bölümü de işte tam bu noktada başlıyor. Meyve, şerbet ve lokum ikramını, ud, kanun ve ritim sazlardan oluşan canlı müzik sefası takip ediyor.

Gelin adayları soğukluk bölümünde kendileri için hazırlanmış yöresel kıyafetleri giyip en sevdikleri dostlarıyla kına partisine başlarken, zengin zeytinyağlı ve sıcaklardan oluşan mini açık büfede benzersiz lezzetlerin tadına bakabiliyorlar. Tüm davetlilere geleneksel kese ve köpük uygulamasının sunulduğu Levana Spa Geleneksel Hamam Ritüelinde özel Levana Gül özlü kil maskesi ve göbek taşında şampanya partisi gibi hamam keyfini artırıcı seçenekler de sunuluyor.  Hyatt Regency İstanbul Ataköy Levana Spa Geleneksel Hamam Ritüeli’ne 10 kişiye kadar katılım gösterilebiliyor. İki saat süren deneyim için toplam ücret 4.500 TL.