Saç Ekimi Yerine Saç Simülasyonu

Kellik ve saç dökülmesi sorununa çare olarak uygulanan saç ekimi artık tarih oluyor

4 Mart 14:06

TOURİSM EXCLUSİVE

Uzun ve acılı işlemlerin yerini şimdilerde saç simülasyonu uygulaması alıyor. Türkiye'nin başarılı ve bol ödüllü estetisyenlerinden Filiz Çekin, yurt dışında yaptığı uzun araştırmalar sonucunda bu uygulamayı Türkiye'ye getiren isimlerden biri.Saç simülasyonu, cerrahi olmayan, ağrısız erkek ve kadında kellik ve seyrelmeyi kapatma yöntemleri arasında son nokta olarak biliniyor.

Bilindiği üzere saç ekim işlemi uzun, ağrılı ve acılı işlemlerden oluşuyor. Tekrar dökülme ve seyrelme riskini de içinde barındıran bu işlemin yerini şimdi dünyada saç simülasyonu işlemi alıyor.Saç simülasyonu tüm saç dökülmesi türlerinde ve kellikte her insana ve her cilt tipine göre uygunluk arz eden şekillerde uygulanıyor.

Estetisyen Filiz Çekin, bu uygulamayı Türkiye'ye getiren isimlerden biri. ''Saç simülasyonu, işlem sırasında uyumlu hareket eden özel iğne içeren bir kartuş doğal pigmentleri 2. dermal cilt katmanına uygulanır ve en son en yeni teknoloji kullanılır'' diyen estetisyen Filiz Çekin, Nilay Beauty Center İstanbul ve İzmir şubelerinde bu uygulamaya inanılmaz talep olduğunu ve erkekler kadar kadınların da ihtiyaç duyduğunu dile getirdi.

Peki Saç Simülasyonu Neler Yapar?

Tam, genç ve kısa kesilmiş bir saç görünümü verebilir

Tam bir ön, yan veya arka saç çizgisinin aynısını yapabilir,

Kısmen kel veya tamamen kel başlarda saç çizgisi oluşturur

Saç dökülesinin tüm belirtilerini kalıcı olarak yok edebilir

Daha önce saç nakli olunduysa, bu aşamadaki ameliyat izlerini yok eder

Yara, yanık ve doğum lekelerini ortadan kaldırır.