TOURMAG Turizm Dergisi'nden yeni sayı

Yaz-kış üzerinde kar eksik olmayan yüksek dağlarıyla ve bu dağlarda kurulan yeni kayak tesisleriyle önemli bir kış turizmi merkezi olma yolunda aşamalar kaydeden Türkiye, "Kış Turizmi" konusunda da iddialı ülkeler arasında yerini alıyor

24 Aralık 11:11

TOURİSM EXCLUSİVE

TOURMAG Turizm derginiz yepyeni bir sayıya hazırlanıyor. Yaz-kış üzerinde kar eksik olmayan yüksek dağlarıyla ve bu dağlarda kurulan yeni kayak tesisleriyle önemli bir kış turizmi merkezi olma yolunda aşamalar kaydeden Türkiye, "Kış Turizmi" konusunda da iddialı ülkeler arasında yerini alıyor. Ocak ayının ilk haftasında okurlarıyla buluşacak olan TOURMAG Turizm Dergisi'nin yeni sayısında, "Kış Turizmi" konusunda yeni seçenekler  bulacaksınız. 

Antalya Saklıkent'den Kars Sarıkamış'a, Kayseri Erciyes'den Kastamonu Ilgaz'a  kadar bütün kayak merkezleri hakkında yeni bilgiler ve seçenekler yer alacak. 

EROL YARAR ve CENK DEMİROĞLU'NDAN AÇIKLAMALAR 

TOURMAG Turizm Dergisi'nin bu sayısında,  Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Erol Yarar ve doktorasını kış turizmi üzerine yaparak önemli verilere ulaşan Bilgi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Osman Cenk Demiroğlu'nun da açıklamaları yer alacak. 

TÜRKİYE İDDİALI ÜLKELER ARASINDA YER ALABİLİR...

Kayak yapmaya uygun kar varlığının ülkemizde oldukça fazla olmasına rağmen, bu varlığın yeteri kadar  değerlendirilmediğine değinen başka uzmanlar ise, "Türkiye'de karın bazı bölgelerde oldukça uzun bir süre kalıyor olması, kayak yapılabilme süresini arttırmaktadır. Bu durum Türkiye'nin dağ ve kış turizmi konusunda iddialı ülkeler arasında olmasının yolunu açabilir..." şeklinde görüş bildirdiler. Dağ ve Kış Turizmi ağırlıklı çalışan acente temsilcileri ise, "Son yıllarda dağ ve kış turizmine olan ilgi bir hayli artmıştır. Türkiye özellikle son 6-7 yıl içinde önemli tesisler kazanmıştır. Ancak tanıtım konusunda yapılanlar yok denecek seviyededir. Oysa, orta Avrupa ülkelerinden İsviçre ve Avusturya’nın Alp dağlarında yarattıkları turizm olanaklarının, yaz turizmi ile önemli döviz girdisi sağlayan ülkeler ile yarıştıklarını görmek bile, bu konuyu ciddiye almamızı gerektirmektedir..." ddediler. 

TÜRKİYE'NİN YEDİ BÖLGESİNDEN ÖZEL TURİZM HABERLERİ

 

TOURMAG Turizm Dergisi'nin yeni sayısında, Türkiye'nin yedi bölgesinden turizmi ilgilendiren özel haberler ve yeni destinasyonlar da yayınlanacak. Dergi sayfalarında, Saffet Emre Tonguç, İris Cingi, Ayşe Kaynarcalı, Ahmet Seymen gibi isimler köşe yazıları ile sizleri yeni ufuklara doğru yola çıkaracaklar...