Tüm Türkiye'deki esnafların faizlerinin silinmesine karar verildi

Gümrük Bakanı Bülent Tüfenkci, Ramazan Bayramı öncesi Şırnak, Silopi ve diğer terör bölgelerin de zarar gören esnafın faizleri silinecek diye yola çıkıldı ama daha sonra Tüm Türkiye'deki Esnafların Faizlerinin Silinmesine karar verildiğini söyledi

3 Temmuz 15:42

Türkiye genelinde 110 bin esnafın 392 milyon lira faiz borcu bulunuyor. Kalan miktar yani ANAPARA ise yapılandırılarak taksitler halinde ödenebilecek. Yapılandırma için başvuru tarihi TESKOMB (Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği) tarafından esnafa duyurulacak. Takip edilmesi gerekir. En rahat takibi nereden yapabiliyorlarsanız; asılan matbu evraklar, internet, yayın organları vs. Fikrimce işini seven esnafımız kötü günlerin bir sonu vardır elbet. Dibe vurduktan sonra daha aşağısı olamayacağı sadece gidilecek yön yukarısı kaldığı için yükseliş başlayacaktır. Bazı şeyler elimizde değildir. Her şeyi deneyip sonucun değişmediğini görüyorsak bırakalım insin en dibe ne inecekse sakinlik sükut, etkiye tepki kuramını. Sonra tekrar ayağa kalkma aşaması ve tırmanış başlar zaten alternatif yoktur. Ben çok yaşadım bunu. Hiç bir destek görmeden bugüne kadar tekrar ve tekrar çıktım o parkuru ama sağlam adımlarla bu defa. Bu da herşeyi bilmek zorunda olmak gibi bir yan etki yaptı bende. Devletten gelen bu faiz affını mutlaka değerlendirin. Güzel günler kapıda bekliyor.

EKONOMİMİZ BATIYOR MU?
Bir diğer haber ise ekonomideki tıkanıklığın kredilerle açılmaya çalışılması. Ekonomideki tıkanıklığı kredi vererek açmaya çalışmak, dökme suyla değirmen çevirmeye çalışmak gibidir. Daha fazla borçlanın deniyor resmen insanlara. Yani daha fazla batağa sürüklemek/sürüklenmek, bankalara (Resmi tefecilere) köle yapmak/olmak. 25 milyon kişinin kredi borçlarından süründüğü ülke de şaşılmayacak mevzular aslında bunlar. Ondan sonra bizim sayemizde altınızda arabanız var, eviniz var. Arabası evi var da peki nasıl var? Gırtlağına kadar kredi borcunda olarak var. İnsanlar belki de mezara girene kadar kredi borcu ödeyecek. Böyle kredi verilmesini daha çok kolaylaştırın ki ülke de sürünmeyen kimse kalmasın.Cezalar da Avrupa, Kişisel refahta Orta Afrika ile yarışıyoruz. Kasa boşalmaya başladı artık her şeye ceza. Nereden ne tutturabiliriz diye bakılıyor. Hükumet tıkandı, Avrupa uyum çerçevesinde deyip yasa çıkartıyorlar sonra direk ceza yazarım. Yap denilenin içinden çıkılmıyor, cezaların içinden çıkılmıyor işte öyle bir şey bizimkisi..