Türkiye Sağlık Turizmi Hedef 2023 ‘’Trakya Sağlık Turizminde Yeni Ekonomik Güç‘’

SAĞLIK Turizminin yeni merkezi TÜRKİYE- İSTANBUL ve son gelişmeleri Ortadoğu ,körfez bölgesinin nabzını tutan OTSAD ‘Sağlık Turizmi Komitesi Başkanı E.Emre AFANYALI siz Turizmin Sesi okuyucuları ile buluşturdu

28 Mayıs 17:41

TOURISM EXCLUSIVE

Trakya Kalkınma Ajansı ‘nın düzenlediği 25/05/2017 ‘’tarihindeki ‘’SAĞLIK TURİZMİ ÇALIŞTAYI’nda Sağlık Turizmi Başkanı ‘’Sağlık Turizminde Gelecek Vizyonu ‘’ ile Yerel yönetimlere STK ,Kamu kurum ve kuruluşların yanı sıra Bölge şehir hastaneleri ,Kamu Hastaneleri yöneticilerinin katılımcılara E.Emre AFANYALI Yeni destinasyon oluşturulmasında nelerin yapılması gerekliliğini vurguladı. Trakya Bölgesinin AB komşu ülkeleri ile sağlık turizminin geliştirilmesi ülke ekonomisine ve bölgeye katkı sağlaması planlanmakta olup Bölgenin Sağlık Turizminde gelişmesine Lokomotif Güç olabileceğini belirt.

Türkiye’nin sağlık turizmindeki geleneksel tedavi yöntemi olan kaplıcalardan cerrahi alandaki son gelişmelere kadar sağlık turizminin tüm detaylarını geçtiğimiz günlerde OTSAD sağlık turizminin ve sektörün firmaları ve kanaat önderleri ile bir araya gelerek Çalıştay Sonuç Raporunun hazırlanmasının ardından Trakya Bölgesinin tanıtılması için 2018 yılında İstanbul da Uluslar arası ‘’Sağlık Turizmi Fuar/Expo ‘’ düzenlenmesi içi çalışmaların başlatıldığını paylaştı.

SAĞLIK TURİZMİ'NDE AKLA GELEN İLK ÜLKE TÜRKİYE HEDEF 2023

Son yıllarda en çok büyüyen ve yabancı yatırımcı çeken sektörlerden birisi de sağlık sektörü. Hem maliyet avantajı, hem gezme fırsatı, hem de kaliteli teknolojik altyapı sağlık turizminde önde olan ülkelerin ortak özellikleri arasında ve Türkiye de bütün bu özellikleri taşıyor. Türkiye'nin sağlık turizmi sektöründeki yatırımları ve hedefleri 2023 yılı hedefleri olarak belirlenmiş olup ilgili bakanlıklar ‘’Sağlık Turizmi ‘’ kapsamında gerekli teşvik ve yasların çıkarılması için çalışmalarını tamamlamıştır.

KAPLICAYLA GELEN SAĞLIK

Geleneksel bir tedavi yöntemi olarak bilinen kaplıca tedavisinin olumlu etkileri bilimsel olarak birçok kez kanıtlanmıştır. Türkiye, tıp literatüründe kaplıcanın iyi geldiği bilinen tüm rahatsızlıklara dönük ihtiyaçlara yanıt verebilecek su zenginliğine sahip bir ülke olarak bu konuda öne çıkıyor. Türkiye'de her yıl kaplıcalara gidenlerin sayısı 5 milyonu aşıyor. 800 bin kadar yabancı konuk da Türkiye kaplıcalarının şifalı sularından faydalanıyor.

ORTADOĞU PAZAR TURİSTLERİN ZİYARET AMACI: SAĞLIK

Özellikle Orta doğu Turist pazarı için Turistler artık sadece deniz, güneş ve kum için ülkemizi ziyaret etmiyorlar. Her yıl binlerce turist tedavi amacıyla ülkemizdeki hastaneleri tercih ediyorlar. Her branşa yoğun bir ilgi gösteren sağlık turistlerinin Türkiye'yi tercih sebebi hem kaliteli hem de ekonomik hizmet alabilmeleri.

HASTA MEMNUNİYETİNDE LİDER TÜRKİYE

 

Medikal turizmdeki potansiyeli ile gözlerin üzerine çevrilmesini sağlayan Türkiye, hasta memnuniyetinde de zirveye yerleşti. Sadece memnuniyet için sağlık hizmeti verilmez. Tüm yönleri ile Hasta Memnuniyeti Her şeyden önemli olmalıdır. OTSAD ‘Sağlık Turizmi Komitesi ‘’ Başkanı ,E.Emre AFANYALI bu liderliğin sırlarını bu yayında anlattı.