TÜRSAB QTA- RTK Grubu Başkanı Thomas BÖSL’ü ağırladı

Avrupa’da 6 milyar EURO satış cirosu yapan QTA- RTK Grubu Başkanı Thomas BÖSL, TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy ve TÜRSAB heyetiyle buluştu

11 Ağustos 14:03

Dünyanın en büyük seyahat acentası zincir şirketi QTA- RTK Grubu Avrupa’da 6 milyar EURO satış cirosu yapan QTA- RTK Grubu Başkanı Thomas BÖSL ile TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy ve TÜRSAB heyetiyle buluştu.BAŞARAN ULUSOY, QTA- RTK Grubu Başkanı  Thomas  BÖSL’ü İstanbul Lütfi Kırdar Boğaziçi Borsa Restaurant’ta ağırladı. Borsa Restaurant'ın İstanbul Boğazını panoramik olarak seyreden terasında sıcak bir ilgiyle karşıladı. QTA- RTK Grubu Başkanı Thomas BÖSL, TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, Hüseyin Baraner’in temsilciliğinde Almanya ve Avrupa pazarındaki çalışmaları, Türkiye Turizmi için büyük umut vaat ediyor.

TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyelerinin davetiyle,TÜRSAB yurt dışı temsilcisi Hüseyin Baraner’in girişimleriyle Almanya ve Avrupa pazarının öncü seyahat acentası zincirlerinden RTK Grubu Başkanı Thomas BÖHL, Başkan ULUSOY’un misafirperverliğinde karşılanırken turizm medyasıyla buluştu. Borsa Restaurant’ın ikramlarıyla renklenen sohbete ,TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy,QTA- RTK Grubu Başkanı  Thomas  Bösl, Türsab Gn. Sekreteri Çetin Gürcün,TÜRSAB  Yön.Kurulu Üyesi Numan Olcar,TÜRSAB Yurtdışı Temsilcisi Hüseyin Baraner ,TÜRSAB Dış İlişkler Direktörü Ela Atakan,NG Hotels CEOsu Kamil Berk ve EGD Başkanı Celal Toprak katıldı.

QTA- RTK Grubu Başkanı  Thomas  Bösl-TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, Son zamanlarda ülkemizin geçtiği sıkıntılı günlerde azalan ziyaretçi sayısı ve gelirlerine katkı sağlayacak olan bu buluşmada Türkiye  Almanya ve Avrupa pazarının turizm ilişkilerine yönelik bir durum değerlendirmesi yapıldı. TÜRSAB Başkanı Başaran ULUSOY konuşmasında, yanımdaki genel sekreterim sağ kolum, sol kolum da var ama yardımcısı burada. Türkiye sevdalısı Hüseyin Baraner turizm sektöründe büyük bir kahramandır. Bu ülkeye borcunu ödemiştir şimdi TÜRKİYE’ye KDV sini ödüyor.

Başaran ULUSOY, Thomas  BÖSL’e hoş geldiniz umarım iyi izlenimlerle ülkenize sağ salim dönersiniz. Gördüğünüz gibi Türkiye güvenli bir ülke. Hava limanından buraya kadar hiçbir olumsuzluğa rastlamadınız. Bundan sonrası da burada yaşayacağınız günlerde bizim sıcak ağırlamamızda saklı. Biz Türk halkıyız misafirperveriz iyi ağırlarız Türkiye’den mutlu ayrılırsınız gitmek istemezsiniz. Biz prensipliyiz. Biz Otobüsçüyüz. Bizde Otobüs kalktığı gibi gideceği yere varır. Türk insanı sabırlıdır cesurdur, çağdaştır. Ülkemize hoş geldiniz Thomas  BÖSL burada gördüğün gibi Almanya’ya aktarmanı istiyorum. Türkiye GÜVENLİDİR, Türkiye CENNETTİR. Türkiye HOŞGÖRÜLÜDÜR Almanya’daki ortaklarınız sizin gözünüzle Türkiye’ye baksın dedi.TÜRSAB Başkanı Başaran ULUSOY ben ev sahibi değilim ev sahibi Thomas  Bösl’dür. Sorularınızı Thomas  Bösl’e sorunuz.

THOMAS  BÖSL “BEN TÜRKİYE AŞIĞIYIM”
Ben istanbul’da olmaktan çok mutluyum. Ben memleketime döndüğümde Türkiye’de  her şey eski haline döndü ben çok mutlu oldum kendi gözlerimle gördüm diyeceğim. Her şey düzelmiş huzurlu ve güvenli bir ülke olduğunu anlatacağım. ''Biliyorum heyecanlı zamanlar geçiriyorsunuz. Dünyada da aynen böyle. Dünyada heyecanlı zamanlar geçiriyor. Bu ziyaretimde gördüklerimi ülkeme döndüğümde Türkiye’de huzur var, müşterilerinizi rahatlıkla gönderin. Her şey çok güzel güneş her zamankinden daha güzel parlıyor, deniz pırıl pırıl, hava harika. Gönül rahatlığıyla anlatacağım. Türkiye’nin kat ettiği yolu görüyorum çok yol kat etmişsiniz. Antalya Kemer’e gittiğimde yol yoktu şimdi ise Duble yollar yapılmış çok gelişmiş. Türkiye’de Otellerdeki altyapı, mimari, müşteriye sunulan müthiş imkanlar hijyen kaliteli hizmetler diğer tatil ülkeleriyle kıyasla aynı değil. Çocuklar ve anneler bu yaz gittikleri başka yerlerde mutlu olamadılar.

ÇOCUKLAR VE ANNELER TÜRKİYE’Yİ İSTİYOR
Türkiye gelecek umut vaat ediyor. Çünkü çocuklar ve anneler Türkiye’yi istiyor. Çocuklar için sunulan hizmetler Türkiye’de çok daha geniş çocuklar mutlu oluyor çocukları mutlu olan anneler  ise çocukları için Türkiye’yi tercih ediyor. Almanya ve Türkiye arasındaki ilişkiler bundan sonra daha da ileriye ve iyiye gidecek. Turizmdeki ilerleme diğer ilişkilerimize de yansıyacak. Pozitif ilişkiler ve turizm sayesinde daha da yol alacaktır.

Hüseyin Baraner; ''Biliyorsunuz 1 ağustostan itibaren TÜRSAB ile dış temsilciliği yürütmek üzere bir protokol yaptık. TÜRSAB ın davetiyle BÖHL ün gelmesi benim ilk performansım, çok büyük fayda sağlayacağını umuyorum. Tabii biz de Çetin Gürcün ile hemen çalışmalara başladık. Avrupa da incelemeler yaparak Türk Alman turizm piyasasının satış analizlerini çıkarıyoruz. Bu işlemleri bilimsel ve teknolojik olarak yürüteceğiz. Görüştüğümüz hedef kitle ürünü üreten ve satan gruplarla  olacak, haftada bir rapor verip sizlere de ulaştıracağız. 2017 yılı bu günlerden mutlaka daha iyi ve bereketli olacak. Öngörüm benim bu yöndedir. QTA- RTK Grubu Almanya halk bankaları tarafından kurulan bir kuruluştur. Avrupa tur operatörleriyle acenteleri olan ortak bir kuruluştur. Hollanda seyahat pazarını da satın aldı. Acenteleri satın aldı. Avrupa’da çok etkin çalışıyor. Bazı tur operatörlerinin %50si  QTA- RTK Grubuna ait. Almanya’da 10 bin seyahat acentası var 8 bin’i QTA- RTK Grubuna ait. QTA- RTK Grubu her yıl 6 milyar Euro’luk seyahat satışı gerçekleştiriyor. Türkiye’nin payı ise 750-850 milyon euro’luk bölümünü kapsıyor. TUI ,THOMAS COOK ,FTİ gibi dünyanın büyük tur operatörlerinin ürünlerini de satıyor ve aynı zamanda ortağıdır. Özellikle Almanya,Avusturya,Belçika ve İsviçre gibi Almanca konuşulan ülkelerde Hollanda ve polonya’da çok güçlü bir seyahat satışına sahip. ABD, Meksika, Şili, Kolombiya, Peru, Venezuella, Belçika,Danimarka,İngiltere, Finlandiya, Fransa, İtalya, Litvanya, Norveç, Avusturya Rusya, İsveç, İsviçre, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Maceristan, Ukrayna, Çin Halk Cumhuriyeti,  Hindistan, Endonezya, Kore, Malezya, Filipinler, Singapur ve Tayland’da ofisleriyle tüm dünyada etkin 8000 adete yakın satış ofisleri bulunuyor.