TÜRSAB-UFTAA ortak basın toplantısı yapıldı

UFTAA (Dünya Seyahat Acentaları Birlikleri Federasyonu) Altın Jübile Kongresi öncesindeki Basın Toplantısı, 31 Ekim 2016 Salı Günü TÜRSAB Genel Merkezi’nde gerçekleştirildi

1 Kasım 23:18

TOURİSM EXCLUSİVE

TÜRSAB’ın temas ve çalışmaları sonucunda; 25 – 26 Kasım 2016 tarihlerinde İstanbul Hilton Bosphorus Hotel’de düzenlenecek olan UFTAA (Dünya Seyahat Acentaları Birlikleri Federasyonu) Altın Jübile Kongresi öncesindeki Basın Toplantısı, 31 Ekim 2016 Salı Günü TÜRSAB Genel Merkezi’nde gerçekleştirildi. Toplantıya TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, UFTAA Başkanı Sunil Kumar, TÜRSAB Genel Sekreteri Çetin Gürcün, TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyeleri Burak Tonbul ve Davut Günaydın ile UFTAA CEO’su Ramesh Marwah katıldı.

TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, UFTAA Altın Jübile Kongresi’nin İstanbul’a kazandırılması için büyük çaba sarf ettiklerini belirterek UFTAA Başkanı Sunil Kumar’a bu önemli etkinliği Türkiye’de gerçekleştirmeye karar kıldıkları için teşekkür etti. Ay sonunda düzenlenecek olan UFTAA Altın Jübile Kongresi’nin Türk turizmine olan güvenin bir göstergesi olduğunu kaydeden Başaran Ulusoy etkinliğin Türk turizmine olumlu yansımaları olacağını dile getirdi. UFTAA’nın düzenleyeceği bu organizasyonun İstanbul’a kazandırılmasında önemli role sahip olan Nihat Boytüzün’e teşekkürlerini sundu. Organizasyon boyunca Türkiye’nin tanıtımında ve Türkiye’nin güvenli olduğu mesajının verilmesi için basına önemli rol düştüğünü belirten Ulusoy; basın mensuplarının bu organizasyona ses getirecek şekilde yer vermesi gerektiğini söyledi.

UFTAA Başkanı Sunil Kumar ise Türkiye’nin dünyanın en önemli turizm destinasyonlarından biri olduğunu ifade ederek, “Üyelerimizle 50. Yıl Altın Jübile Kongre’sinin İstanbul’da gerçekleştirilmesi fikrini paylaştığımda oldukça olumlu tepkiler aldım. Altın Jübile Kongresi için kayıtların devam ettiğini dile getiren Sunil Kumar, bugüne kadar 125 uluslararası katılımcının ve 50 TÜRSAB üyesinin kayıt yaptırdığını bildirdi. Katılımcıların hepsinin acenta sahibi önemli VİP kişiler olduğunu vurgulayan Sunil Kumar, 8 - 10 uluslararası basın mensubunun yanı sıra Hindistan Seyahat Yazarları Derneği üyelerinden bazılarının da katılım göstereceğini belirtti. Basılı, görsel, dijital ve sosyal medyadan İstanbul'daki toplantının dünyaya duyurulacağını, İstanbul'un tanıtımının yapılacağını da sözlerine ekledi.